tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Mistrz okulistyki w Opocznie

 
W sobotę i niodzielę, 19? 20 października w Oddziale Chirurgii Jednego Dnia "Lumed" gościł wybitny specjalista w dziedzinie okulistyki prof. Zbigniew ZagórskiDr Ludmiła Popowska i prof. Zbigniew ZagórskiProf. Zbigniew Zagórski przyjechał do Opoczna na zaproszenie opoczyńskiej Kliniki Okulistycznej, z którą współpracuje i jest lekarzem nie tylko konsultującym najtrudniejsze przypadki, ale także przeprowadza operacje.
Specjalista znany nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, autor około 180 publikacji i redaktor pięciu książek okulistycznych. Wygłosił kilkaset wykładów na wszystkich kontynentach. Wykonywał operacje pokazowe i charytatywne m.in. w Chinach i Indiach. Jego główne zainteresowania kliniczne to choroby rogówki i powierzchni oka, jaskra, chirurgia przedniego odcinka oka oraz patologia oka. Natomiast główne osiągnięcia w badaniach podstawowych to wykazanie po raz pierwszy zdolności śródbłonka rogówki człowieka do replikacji i określenie czynników na nią wpływających, wykazanie wpływu stężenia tlenu na proliferację komórek rogówki oraz przyczynki do wyjaśnienia patogenezy inwazji nabłonka. Jest także członkiem Europejskiej Akademii Okulistyki, skupiającej obecnie 52 okulistów z 17 krajów europejskich. Tym bardziej cieszy fakt, że tacy ? światowej sławy specjaliści ? leczą w naszym mieście.
Będąc w Opocznie profesor przeprowadził u czterech pacjentów operacje zaćmy. ? Były to jedne z najtrudniejszych przypadków ? mówi dr Ludmiła Popowska. Zrobił to prof. Zagórski, który pomaga i promuje rozwój klinik okulistycznych, nie tylko w dużych miastach, ale również na prowincjach. Profesor uważa, że dzięki ogromnemu postępowi mikrochirurgii, dziś człowiek może pracować do 80. roku życia. Starsi ludzie niewidzący, często popadają w depresję, żyją na łasce swoich rodzin. Dziś na operację zaćmy pacjenci oczekują dwa lata. Dzięki takim klinikom, jak ta w "Lumedzie" pacjenci mają szansę na szybsze wyleczenie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (851) z dnia 1 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »