tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Miliony dla przedsiębiorstw

 

Ponad 130 mln zł otrzymały małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa łódzkiego. Unijne dotacje firmy przeznaczą na zakup maszyn, usług i modernizację produkcji.
Decyzję o rozdysponowaniu ponad 130 mln zł w ramach działania „Podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw” Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2007–2013 zarząd województwa podjął 17 sierpnia. O dotację unijną w ramach tego konkursu ubiegało się sześć przedsiębiorstw z powiatu opoczyńskiego. Ostatecznie przyznano je dwóm. Firma „Tombud” otrzyma 1,5 mln zł na inwestycję w nowoczesne technologie, która zapewnić ma wzrost konkurencyjności firmy (całkowita wartość projektu wynosi 2,7 mln zł). Dotację przyznano również Przedsiębiorstwu Przemysłowo–Handlowo–Usługowemu „Pro–Mont”. Firma planuje przeznaczyć ponad 3 mln zł na uruchomienie innowacyjnej technologii obróbki metalu i drewna z wykorzystaniem laserowego wycinania kształtów i numerycznie sterowanego centrum obróbczego. Na ten cel przyznano jej 1,5 mln zł.
Był to ostatni konkurs na bezpośrednie i bezzwrotne dotacje z Unii na tak dużą skalę. W najbliższym czasie przedsiębiorcy będą mogli korzystać z dotacji zwrotnych, w formie pożyczek i poręczeń kredytowych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (685) z dnia 27 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »