tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Mikołaj w Januszewicach

 

Wszyscy, nie tylko dzieci lubimy otrzymywać prezenty od mikołaja. Podarki z 6 grudnia utrzymują nas w przekonaniu, że swoim zachowaniem zasłużyliśmy na nagrodę. Obdarowani zobowiązują się najczęściej do wytrwania w dobrym przez kolejny rok. Tak przynajmniej myślą dzieci.
4 grudnia uczniów ze Szkoły Podstawowej w Januszewicach odwiedził mikołaj. Wszyscy uczniowie z klas młodszych otrzymali od niego paczki. Mikołajami tym razem byli ich koledzy i koleżanki z klas IV-VI, którzy chętnie włączyli się do akcji, zorganizowanej przez samorząd uczniowski „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”.
Każdy ma w domu zabawki, gry, książki, z których już wyrósł, a jeszcze są w dobrym stanie i mogłyby sprawić innym radość. Akcja „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” polegała na obdarowaniu młodszych kolegów i koleżanek właśnie takimi przedmiotami. Dzięki tej akcji uczniowie mieli możliwość przekonania się, że przyjemnie jest dostać prezent, ale większą radość sprawia uśmiech na twarzy obdarowanego dziecka. Uczniowie z klas IV-VI zadbali tego dnia o odpowiednią atmosferę i nastój. Czas oczekiwania na przyjście mikołaja wypełniła starannie przygotowana przez nich inscenizacja „Powitanie świętego Mikołaja”. Mikołaj wszystkich obdarował słodką czekoladką, nauczyciele otrzymali symboliczne rózgi a uczniowie z zerówki dodatkowo otrzymali duży worek zabawek do przedszkola. Mikołaj nie zapomniał o nikim, każdy dostał upominek.
Mikołaj przybył do szkoły na zaproszenie Elżbiety Urazińskiej i Ewy Pacan.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (648) z dnia 11 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »