tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Miejska szachownica

 
Akt głosowania w wyborach, chociaż najważniejszy w demokracji, nie zawsze jest końcem wyłonienia władzy. Czasami zaczyna, bywa że długotrwały proces rozmów koalicyjnych i doboru partnerów


W Opocznie wybrany został nowy brumistrz. Rafał Kądziela, do końca deklarujący swoją niezależność, stanął przed koniecznością mianowania nowych ludzi na kluczowe stanowiska w mieście. Zakładając, że specjaliści tacy jak skarbnik i sekretarz gminy pozostaną na swoich stanowiskach, trzeba dokonać wyboru wiceburmistrzów. Piszę w liczbie mnogiej, bowiem jak na razie kwestia pozostawienia jednego wiceburmistrza jak na razie jest nie rozstrzgnięta. Wiceburmistrzów ma być dwoje: pierwszy zastępca burmistrza, Andrzej Kacprzak odpowiedzialny ma być za oświatę, promocję, kulturę i sprawy społeczne i drugi ? Anna Zięba, odpowiedzialana będzie za sprawy komunalne. Oboje otrzymują powołania w momencie, gdy bieżący numer TOP?u trwaia do czytelników. Uroczystośc ma się odbyć w gabinecie burmistrza w czwartek, 11 grudnia o godz. 9.00.
Nowością, oprócz spraw personalnych ma być również fakt, że wiceburmistrzowie mają pracować na pół etatu. No, tego to już zupełnie nie jestem w stanie sobie wyobrazić. Czy praca na pół etatu oznacza urzędowanie w poniedziałek, wtorek i połowę środy, czy też po cztery godziny codziennie? A może każdego dnia po cztery godziny, tylko raz do południa, raz po południu? Jak pogodzić pracę na pół etatu z nienormowanym czasem pracy? Kto będzie podejmował decyzję pod nieobecność wiceburmistrzów? Czy nie za dużo bierze na siebie przy takim ustawieniu Rafał Kądziela?


Mjm   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (909) z dnia 12 Grudnia 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »