tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Międzynarodowy konkurs "Młodzież w lasach Europy"

 

Organizacja Międzynarodowego Konkursu "Young People in European Forests" YPEF 2011/2012 (druga edycja) jest oparta na współpracy organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją leśną, szkół oraz instytucji odpowiedzialnych za gospodarkę leśną w krajach uczestniczących w konkursie. W Polsce organizatorem przedsięwzięcia jest Krajowa Komisja Konkursowa YPEF, utworzona przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu i PGL Lasy Państwowe.
18 kwietnia w szkołach wybranych przez krajową komisję konkursową (na terenie Nadleśnictwa Opoczno były to: ZSS nr 2 oraz Gimnazjum w Żarnowie), przeprowadzone zostały kwalifikacje krajowe. Test kwalifikacyjny składał się z 50 pytań: 12 dotyczących materiału o lasach i leśnictwie Europy oraz po dwa dotyczące materiałów o lasach i leśnictwie Austrii, Belgii, Czech, Cypru, Estonii, Finlandii, Grecji, Litwy, Łotwy, Polski, Portugalii, Rumunii, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Węgier i Ukrainy.
W konkursie przeprowadzonym w ?dwójce? wzięły udział 2?3-osobowe zespoły uczniowskie reprezentujące: ZSPryw. (koordynator Waldemar Ferensztajn), ZS w Ogonowicach (koordynatorka Marta Wijata), ZS w Bukowcu Opoczyńskim (koordynatorka Irena Cieślik), ZS w Prymusowej Woli (koordynatorka Anna Cichawa) oraz gospodarzy ZSS nr 2 (koordynator Marek Śmigiel). W Gimnazjum w Żarnowie, oprócz gospodarzy (koordynatorka Agnieszka Kubiszewska), test pisali uczniowie z ZSZ w Żarnowie (koordynator Mariusz Macias) oraz Gimnazjum w Paradyżu (koordynatorka Danuta Olejniczak). Z ramienia Nadleśnictwa Opoczno służyli radą Piotr Stanik oraz Piotr Serafin.
24 maja w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędzie się finał krajowy, do którego przystąpią trzy najlepsze zespoły z terenu każdej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Finał europejski odbędzie się 26?27 września w Sagadi w Estonii i będzie się składał z testu oraz prezentacji na temat lasów i leśnictwa własnego kraju. Językiem obowiązującym będzie język angielski.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (771) z dnia 20 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »