tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Medal za promocję turystyki

 
We wtorek, 22 października w Ministerstwie Edukacji Narodowej miała miejsce uroczystość uhonorowania działaczy Polskiego Towarzystwa Turystyczno?Krajoznawczego tytułem i medalem "Nauczyciel Kraju Ojczystego". W gronie wyróżnionych znalazła się Halina Kaftan, prezeska opoczyńskiego oddziału PTTK


Medale "Nauczyciel Kraju Ojczystego" nadawane są przez Zarząd Główny PTTK za pracę edukacyjno?wychowawczą w lokalnym środowisku oraz na rzecz dzieci i młodzieży, mającą na celu upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa. Podczas uroczystości w Warszawie otrzymało je trzydzieści dwoje zasłużonych członków Towarzystwa.
W grupie uhonorowanych była prezeska oddziału PTTK w Opocznie, Halina Kaftan. Medal oraz list gratulacyjny, podpisany przez minister edukacji narodowej Krystynę Szumilas, odebrała z rąk wiceministra Tadeusza Sławeckiego i Romana Bargieła, sekretarza generalnego Zarządu Głównego PTTK.
Gratulując odznaczonym wiceminister podkreślił, że realizowana przez działaczy PTTK edukacja turystyczno?krajoznawcza stanowi integralną część wychowania patriotycznego i pełni ważną rolę wychowawczą. Podziękował za odkrywanie kolejnym pokoleniom Polaków piękna naszego kraju i upowszechnianie wśród nich walorów prawdziwej turystyki. Życzył dalszych pomysłów w tworzeniu bogatej i ciekawej oferty turystyczno?krajoznawczej dla dzieci i młodzieży.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (851) z dnia 1 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »