tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 "MatMistrz"

 
Finał II powiatowego internetowego konkursu matematycznego

II Powiatowy Internetowy Konkurs Matematyczny "MatMistrz", zorganizowany przez zespół nauczycieli przedmiotów matematyczno?przyrodniczych ZSS w Prymusowej Woli, objął swym zasięgiem szkoły gimnazjalne powiatu opoczyńskiego. Rozpoczął się 30 września ub.r. od rejestracji 99 uczestników na platformie edukacyjnej Moodle. Pomysłodawcą, inicjatorem i koordynatorem konkursu jest nauczyciel matematyki i informatyki ZSS w Prymusowej Woli ? Mirosław Kapusta.
Pierwszy etap polegał na rozwiązywaniu zestawów zadań i przesyłanie ich drogą elektroniczną za pomocą platformy zdalnego kształcenia do organizatora. Ostatnia runda zadaniowa zakończyła się 31 marca, a 11 kwietnia została ogłoszona lista 17 uczestników zakwalifikowanych do drugiego etapu ? finału konkursu.
Został rozegrany 10 maja w ZSS w Prymusowej Woli. Finaliści rozwiązywali test, a po jego sprawdzeniu, w tym samym dniu, zostały ogłoszone wyniki Konkursu i wręczone nagrody zwycięzcom.
W dwuetapowym konkuresie wygrał Sławomir Kwiatkowski, przed Marcinem Kuchenbeckerem (obaj Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy). Trzecia była Kinga Klemińska (ZSS nr 1). Kolejne miejsca zajęli: Emilia Jędrzejczyk (Gimnazjum w ZSS w Prymusowej Woli), Artur Pilazy (Gimnazjum w Mniszkowie) i Krzysztof Piątkowski (znowu Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy).
Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Nowakowski (Gimnazjum w ZSS w Prymusowej Woli), Katarzyna Lewocha, Szymon Chmal i Bartłomiej Chomicz (wszyscy ZSPryw.), Weronika Stobieniecka (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy), Piotr Czerczak (Gimnazjum w Mniszkowie), Ilona Pacan i Oktawia Wojton (ZSS nr 1), Klaudia Socha (Publiczne Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach.
Ważne, że władze samorządowe widzą potrzebę kontynuowania projektu, czego wyrazem są ich deklaracje wspierania kolejnych edycji konkursu "MatMistrz".


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (828) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »