tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Masz głos, masz wybór

 

Taką nazwę nosi akcja Fundacji im. Stefana Batorego. W jej ramach na wsparcie mogą liczyć wszyscy, którzy mają pomysł na poprawę życia w swoich miastach, wsiach, na osiedlach i chcieliby go zrealizować.
Akcja ma na celu zaangażowanie mieszkańców do kształtowania najbliższego otoczenia poprzez wpływanie na decyzje władz lokalnych. Organizatorzy zapraszają do udziału organizacje, grupy nieformalne, uniwersytety trzeciego wieku, szkoły, biblioteki, domy kultury, młodzieżowe rady gminy ? szczególnie te organizacje, które nie mają jeszcze doświadczenia w działaniach w przestrzeni publicznej. Mogą wziąć w niej udział wszyscy, którzy chcieliby zmieniać swoje otoczenie i zacieśniać współpracę z lokalnymi władzami.
W ramach tegorocznej akcji realizowane będą działania polegające m.in. na zmianie przestrzeni (np. poprzez rewitalizację skwerów), usprawnianiu komunikacji pomiędzy mieszkańcami a lokalną władzą, organizowaniu pikników, obchodów świąt czy lokalnych igrzysk sportowych. Ważne, aby w ich efekcie mieszkańcom żyło się lepiej i wygodniej.
Aby wziąć udział w akcji, należy zarejestrować się na stronie internetowej: www.maszglos.pl i wybrać konkretne zadanie. Wszyscy uczestnicy otrzymają wsparcie doświadczonego eksperta (mailowe, telefoniczne lub osobiste). Ci, którzy do akcji zgłoszą się przed 28 kwietnia, będą mieli szansę uzyskać wsparcie rozszerzone ? udział w weekendowych szkoleniach finansowanych przez Fundację Batorego, czy mikrogrant na pokrycie drobnych wydatków związanych z realizacją zadania.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (822) z dnia 12 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »