tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Marta Turoboś wygrywa "Eliminatora"

 
Kolarstwo górskie MTBMarta Turoboś zanotowała kolejny sukces w tym sezonie


Wyścigi w formule XCE, zwane "Eliminatorem" to wyjątkowo widowiskowa rywalizacja. Zawodnicy startują czwórkami i ścigają się na trasie o długości około jednego kilometra. Pierwsza dwójka z każdego biegu przechodzi do dalszej rywalizacji. Liczne przeszkody terenowe zarówno te naturalne jak i sztuczne gwarantują kibicom, że "będzie się działo".
Kolarska ekipa klubu ze Sławna wystartowała w sobotę, 18 maja w pierwszej edycji Eliminatora MTB w Toruniu. Niesamowita sceneria ruin zamku, kręta i niebezpieczna trasa licznie zgromadzeni kibice oraz determinacja zawodników gwarantowały niezapomniane widowisko.
Marta Turoboś pewnie zwyciężyła w zmaganiach kobiet i dodatkowo zdecydowała się na rywalizację z mężczyznami. W rywalizacji panów wystartowali Mateusz Laszczyk i Przemysław Gierczak.
Naszym zawodnikom szło bardzo dobrze i pewnie przechodzili kolejne szczeble pucharowej drabinki. Niestety w 1/16 finału zarówno Mateusz jak i Przemek zaliczyli dość poważne wywrotki. Mimo iż byli fawortami, musięli się pożegnać z rywalizacją. Nie bez powodu mówi się, że w tej formule wyścigów nie tylko rywal może cię wyeliminować. Również podjęcie zbyt dużego ryzyka może oznaczać koniec ścigania.
W rywalizacji z mężczyznami Marta dotarła do środka tabeli zajmując, miejsce w połowie stawki.
W najbliższy weekend nasi kolarze wystartują w Pucharze Stolema w Ostrzycach koło Kartuz, który będzie trzecią eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich oraz w Poland Bike Maraton w Legionowie.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (828) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »