tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Marcin znowu wśród najlepszych

 
Marcin Szczurski z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego otrzymał stypendium w ramach drugiej edycji Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej

O osiągnięciach Marcina Szczurskiego, ucznia II klasy LO w ZSO pisaliśmy już na łamach naszego tygodnika. Teraz do długiej listy jego osiągnięć możemy dopisać kolejne – stypendium dla młodzieży szczególnie uzdolnionej.
Marcin uczy się w klasie o kierunku matematyczno–fizyczno–informatycznym. Poprzedni rok szkolny ukończył średnią ocen 5,61. Już w gimnazjum uczestniczył w licznych konkursach przedmiotowych, osiągając wiele sukcesów. W pierwszej klasie liceum zdobył tytuł laureata VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Translatologicznej w kategorii języka niemieckiego plasując się na drugim miejscu w Polsce i pierwszym w województwie łódzkim. Ponadto jego praca badawcza pt. „Dlaczego klej się klei” została zakwalifikowana do finału piątej edycji konkursu „Fizyka da się lubić”. Uczestniczył w II Ogólnopolskim Forum Klimatyczno–Ekologicznym UNICEF 2009, uzyskując tytuł finalisty.
W tym roku szkolnym brał udział w pięciu olimpiadach przedmiotowych: z chemii, historii, geografii, języka niemieckiego i geologii. Olimpiady te wymagają pisania prac badawczych, które później są oceniane. Poziom ich jest bardzo wysoki i porównywalny z poziomem studenckim, dlatego cieszy fakt, że dostał się do drugiego etapu olimpiad: z chemii, historii, języka niemieckiego i geologii i będzie reprezentował szkołę w zmaganiach wojewódzkich. Największy sukces osiągnął w olimpiadzie języka niemieckiego, plasując się na drugim miejscu w okręgu łódzkim. Poza tym dużo czasu spędza na ćwiczeniu swoich umiejętności wokalnych, uczestnicząc w warsztatach wokalnych pod okiem Elżbiety Zapendowskiej. Swoją przyszłość wiąże z doskonaleniem umiejętności wokalnych i naukowych. Pragnie dostać się na Uniwersytet Warszawski na kierunek lingwistyki stosowanej oraz jednocześnie studiować na SGH na kierunku handel zagraniczny.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (650) z dnia 22 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »