tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Marceli Bogusławski mistrzem Polski MTB

 
Kolarz Integral Collection MTB LUKS Sławno w pięknym stylu zdobył Złoty medal Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim MTB juniorów młodszych podczas zawodów rozegranych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Łódzkie 2013 w Sławnie

Marceli tym samym obronił tytuł zdobyty przed rokiem w Sieprawiu. Wśród dziewcząt złoty medal sprzed roku obroniła także Gabriela Wojtyła z UKS Sokół Goodman Zator.
Na trasie wytyczonej na Wzgórzach Sławnieńskich odbyły się w sobotę, 20 lipca mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim MTB dla juniorów młodszych, rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ? Łódzkie 2013. Na starcie stanęło 19 zawodniczek i 38 zawodników, którzy wcześniej rywalizowali w czterech wyścigach eliminacyjnych na terenie całego kraju, by wywalczyć miejsce w zawodach finałowych. Kwalifikacje uzyskali kolarze z 28 klubów reprezentujący dziesięć województw. Województwo Łódzkie reprezentowali kolarze LKK LUKS Sławno: Emilia Jęedrzejczyk, Marceli Bogusławski, Tomasz Budziński, Marcin Budziński oraz Karolina Witek ze Startu Tomaszów Mazowiecki.
Rozpoczęcie zawodów miało uroczysty przebieg. Przy dźwiękach hymnu narodowego biało-czerwoną flagę na maszt wciągnął Marceli Bogusławski.
Apel olimpijski odczytał prowadzący ceemoniał Dariusz Skorupa. W imieniu startujących ślubowanie odczytała kolarka LKK LUKS Sławno Emilia Jędrzejczyk. W imieniu sędziów zawodów tekst ślubowania odczytał sędzia główny Tomasz Cichy.
Meldunek o gotowości obiektu do rozegrania Mistrzostw Polski złożył dyrektor sportowy zawodów Zbigniew Gierczak. Następnie gospodarz zawodów wójt gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski dokonał oficjalnego otwarcia zawodów.
Członek komitetu honorowego Olimpiady, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, Marek Mazur w swoim wystąpieniu życzył młodym sportowcom jak najlepszych wyników i rywalizacji fair play. Po części uroczystej zawodnicy przystąpili do rywalizacji sportowej.
Trasa wyścigu wytyczona przez trenera Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS Sławno Przemysława Gierczaka a przygotowana przez kolarzy tego klubu, została tak przygotowana, że trzeba było być znakomicie przygotowanym kondycyjnie i prezentować bardzo dobre umiejętności technicznie, by pokonać dystans wyścigu.
Jako pierwsze na trasę ruszyły dziewczęta.
Juniorki młodsze miały do pokonania trzy rundy o długości 3 kilometry 600 metrów. Tuż po starcie na prowadzenie wysunęła się Patrycja Piotrowska, zawodniczka KKW Jama Wałbrzych, która przez tydzień przygotowywała się do startu na tej trasie. Na kolejnych miejscach jechały Gabriela Wojtyła z klubu Goodman Zator i Kaja Karkula z KS Luboń Skomielna Biała.
W końcówce ostatniej rundy mocno do przodu ruszyła aktualna mistrzyni Polski w tej kategorii wiekowej. Gabriela Wojtyła na jednym z podjazdów wyprzedziła prowadzącą Patrycję i niezagrożona minęła linię mety uzyskując 18-sekundową przewagę. Trzecia na mecie zameldowała się Kaja Karkula z ponad minutową stratą do zwyciężczyni. Miejsce czwarte zajęła Marta Lach (UKS Sokół Kęty), piąte Katarzyna Socha (KLKS Azalia Brzóza Królewska), a na miejscu szóstym ukończyła wyścig Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia Kartuzy). Z naszego regionu wystartowały dwie kolarki. Emilia Jędrzejczyk z LKK LUKS Sławno zajęła dziesiąte miejsce, a Karolina Witek z LKK Start Tomaszów Maz. zerwała łańcuch i nie dojechała do mety.
W wyścigu juniorów młodszych startujący z numerem jeden Marceli Bogusławski od startu ruszył mocno do przodu zostawiając rywali daleko w tyle. Kolarz Integral Collection MTB LUKS Sławno po przejechaniu pierwszej z czterech rund trasy uzyskał ponad 2?minutową przewagę nad rywalami. Po dwóch rundach miał już blisko 5 minut przewagi nad drugim zawodnikiem. Na trzeciej rundzie Marceli jechał już asekuracyjnie, by bezpiecznie dojechać do mety. Ostatecznie wygrał niezagrożony, choć jego przewaga na mecie nad drugim ? Filipem Heltą z KKW Jama Wałbrzych ? zmalała do 48 sekund. Brązowy medal wywalczył Tomasz Rzeszutek z MLKS Baszta Bytów.
Marceli Bogusławski mistrzem Polski MTB został drugi raz z rzędu, potwierdzając swój wielki talent i dominację w kraju w tej kategorii wiekowej.
Czwarte miejsce zajął Marcel Fabian (GK Merida Gliwice), piąty był Patryk Muśko (UKS Wygoda Białystok) a szósty Bartosz Dziadowiec (KS Luboń Skomielna Biała). Pozostali reprezentanci LKK LUKS Sławno zajęli dalsze miejsca. Jako 21 na mecie zameldował się Marcin Budziński. Ogromnego pecha miał Tomasz Budziński, który na drugiej rundzie jechał na czwartej pozycji i miał szanse walki o medal. Niestety na jednym ze zjazdów spadła mu opona na przednim kole i marzenia o wysokiej lokacie prysły jak bańka mydlana. Tomek na pewno będzie jednym z faworytów w następnej olimpiadzie która odbędzie się na Dolnym Śląsku.

Klasyfikacja klubowa
1. UKS Sokół Kęty ? 6 pkt
2. KKW Jama Wałbrzych ? 14 pkt.
3. LKK LUKS Sławno ?12 pkt.
4. Baszta Bytów ? 12 pkt.
5. KS Luboń Skomielna Biała ?10 pkt.
6. UKS Sokół Goldman Zator ? 9 pkt.
7. GK Merida Gliwice ? 8 pkt.
8. Cartusia Kartuzy ? 6 pkt.
9. Warszawski Klub Kolarski ? 6 pkt.
10. UKS Wygoda Białystok ? 6 pkt.
Punktowali zawodnicy z 21 klubów

Klasyfikacja wojewódzka
1. Małopolskie ? 39 pkt
2. Pomorskie ? 17 pkt
3. Dolnośląskie ? 14 pkt
4. Mazowieckie ? 14 pkt
5. Łódzkie ? 12 pkt
6. Ślaskie ? 12 pkt
7. Wielkopolskie ? 8 pkt
8. Podlaskie ? 6 pkt
9. Podkarpackie ? 5 pkt
10. Świętokrzyskie ? 1 pkt

Koszulki z orłem na piersi dla najlepszych oraz medale i puchary wręczali: prezes Łódzkiej Federacji Sportu Janusz Kotliński, zastępca dyrektora departamentu sportu Urzędu Marszałkowskiego Hieronim Hubar, wójt gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, starosta opoczyński Marek Ksyta, dyrektor ZSPryw. Dariusz Kosno.Marceli na trasieNajlepsi juniorzy młodsiŚlubowanie sportowców
ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (837) z dnia 26 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »