Maratończycy w Zagnańsku

W niedzielę, 22 lipca odbył się kolejny maraton kolarski MTB zaliczany do rowerowej ligi świętokrzyskiej. Tym razem kolarze górscy rywalizowali na trasach wytyczonych wokół Zagnańska. Najdłuższy dystans ? 77 kilometrów najszybciej z opoczyńskich kolarzy pokonał Mariusz Sarwiński, w czasie 3 godziny 19 minut 49 sekund. Do mety w kategorii open dotarł jako dwunasty, a w kategorii wiekowej M?2 został sklasyfikowany na miejscu ósmym. Mariusz w klasyfikacji generalnej ligi zajmuje trzecie miejsce.
Drugi z naszych kolarzy, który zdecydował się na najdłuższy dystans, Tomasz Kurman dojechał do mety na 21 pozycji z czasem 3.28,37, co w kategori wiekowej M?2 dało mu 12 miejsce.
W maratonie Famili Zdzisław Juźwik zakończył zmagania na 19 miejscu, pokonując trasę w czasie 59,14 s. W swojej kategorii wiekowej masters został sklasyfikowany na trzecim miejscu. Mirosław Sygut ukończył rywalizację na 32 miejscu, a pokonanie trasy zajęło mu 1.3,53. W kategorii Masters został sklasyfikowany na miejscu czwartym. Wszyscy zawodnicy są kolarzami Sport Team Opoczno.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (785) z dnia 27 Lipca 2012r.