Maraton MTB w Sławnie

W niedzielę, 23 czerwca odbył się w Sławnie Maraton MTB, wchodzący w cykl zawodów "Górska jazda w centrum Polski"

Na starcie stanęło 136 kolarzy w różnym wieku, którzy rywalizowali na trzech dystansach: hobby (18 km), mega (38 km) i giga (68 km). Odbyły się również wyścigi dla dzieci, które cieszyły się sporym zainteresowaniem.
Do rywalizacji przystąpili wszyscy razem, a na czelne peletonu jechali wójt Tadeusz Wojciechowski i przewodniczący Rady Gminy Sławno Arkadiusz Knap. Oaj panowie nie zdecydowali się na dłuższą jazdę i szybko wrócili na linię startu i mety.
Na najkrótszym dystansie, hobby, wystartowało 61 kolarzy. Wygrał Marceli Bogusławski (LKK LUKS Sławno) z czasem 39 minut i 34 sekund. Drugi był jego klubowy trener, Przemysław Gierczak (39,35). Trzecie miejsce zajął Mateusz Kościucha z LKK Start Tomaszów (41,13).
Trzydziestu kolarzy pomyliło trasę i na metę przyjechało z 10?minutowa przewagą przed tymi, których na trasie nikt nie wyprzedzał. Decyzją organizatorów, zawodnicy, którzy nie przejechali całej trasy, zostali pozbawieni miejsc w kategoriach wiekowych. Zgodnie z regulaminem maratonu, powinni być zdyskwalifikowani. Tymczasem doliczono im tylko karę minutową, co znacznie przesunęło ich w klasyfikacji.
Najliczniej obsadzony był dystans mega. Na starcie stanęło 63 zawodników z dobrym przygotowaniem kondycyjnym.
Trasę najszybciej pokonał młody kolarz LKK LUKS Sławno, Marcin Budziński, który uzyskał czas przejazdu 1 godz. 50 min i 21 s. Drugi na mecie, Marek Steciuk z Brubeck Kettler Team przejechał 38 km w czasie 1,54,58. Trzeci był Janusz Mazur (Orzły Team) z czasem 1,54,02.
Na udział w rywalizacji na najdłuższym dystansie giga (68 km) zdecydowało się tylko 12 zawodników. Jako pierwszy linię mety przekroczył Grzegorz Piątkowski z G?TECH MTB Team, uzyskując czas 3 godz., 23 min, 39 s. Drugie miejsce zajęli ex aequo Piotr Groń (Mayer Holsen Team) i Albert Blejzyk (Brubeck Kettler Team) ? obaj zanotowali czas 3,24,10. Z tym samym rezultatem na czwartym miejscu zameldował się Michał Janiszek (Grupa KK Idea Bank).
Spośród dwóch kolarzy naszego regionu najszybciej do mety dojechał Mateusz Laszczyk (LKK LUKS Sławno). Był piąty z czasem 3,40,27. Miejsce szóste zajął Rafał Bartyzel z Opoczna, uzyskując czas 3,38,06.

* * *
Kolarze LKK LUKS Sławno starszych kategorii wiekowych w najbliższy tydzień wystartują w wyścigach Maja Race w Jeleniej Górze. Pięcioro najmłodszych zawodników ze Sławna przebywa na obozie sportowym w Górach Świętokrzyskich.