Sławno

Manewry w Sławnie

16 czerwca w Sławnie roku odbyły się Gminne Manewry Strażackie pod nazwą: "Dbamy o porządek i bezpieczeństwo publiczne oraz ochronę przeciwpożarową"

Do turnieju, rozgrywanego stanęło osiem jednostek OSP z gminy Sławno. W zawodach wzięło udział 20 drużyn, w tym pięć młodzieżowych drużyn pożarniczych dziewcząt i pięć MDP chłopców oraz dwie kobiece drużyny pożarnicze: z Olszowcs i Sławna.
W grupie A wygrała OSP z Kozenina zdobywając 108 punktów karnych, przed OSP ze Sławna ? 109 pkt. i OSP w Zachorzowie?Koloni 111,1. Kolejne miejsca zajęli: OSP w Prymusowej Woli, OSP w Szadkowicach, OSP w Olszowcu, OSP w Kunicach i OSP w Kamieniu.
Wśród drużyn pań wygrała OSP w Olszowcu (138 pkt) przed OSP w Sławnie (198 pkt.).
W klasyfikacji drużn młodzieżowych dziewcząt zwyciężyła MDP ze Sławna przed MDP w Prymusowej Woli, w Kamieniu, w Olszowcu i MDP w Kunicach, a w grupie MDP chłopców wygrała drużyna ze Sławna przed ekipą z Kamienia. Kolejne miejsca zajęły drużyny: z Szadkowic, Olszowca i Kunic.
Wszystkie młodzieżowe dryżyny pożarnicze oraz drużyny kobiece startujące w zawodach otrzymały pamiątkowe gadżety. Zwycięskie uhonorowano pamiątkowymi pucharami a każda jednostka startująca w zawodach otrzymała nagrody rzeczowe w postaci piłek do siatkówki i piłki nożnej.
Do zawodów powiatowych, które odbędą się 30 czerwca zakwalifikowały się zwycięskie drużyny z każdej kategorii. Życzymy dalszych sukcesów i czołowych miejsc na zawodach.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (833) z dnia 28 Czerwca 2013r.