tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Mali czytelnicy z Brzustowca

 
Pasowanie na czytelnika szkolnej bibliotekiJuż pełnoprawni czytelnicy


W czwartek, 17 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzustowcu odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników szkolnej biblioteki.
Pierwszoklasiści poznali bibliotekę już na początku roku szkolnego, kiedy to odwiedzili ją wraz ze swoją wychowawczynią. Później, podczas przerw między lekcjami, korzystali z możliwości oglądania encyklopedii, czasopism i wystawek bibliotecznych. Jednak oficjalne pasowanie na czytelników, zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły, odbyło się po pierwszym półroczu nauki, kiedy dzieci potrafią już samodzielnie czytać.
Tego dnia pierwszaki poznały księgozbiór biblioteki, jej regulamin oraz zasady wypożyczania książek. Razem z bibliotekarką rozmawiały na temat korzyści wynikających z czytania. Dowiedziały się również, jak należy obchodzić się z książką.
Uczniowie samodzielnie wybrali sobie książki do wypożyczenia i zostali uroczyście pasowani na czytelników. Na pamiątkę otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz informacje z zasadami szanowania książek. A w domach wykonali piękne ilustracje do wypożyczonych książek. Prace zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie.
Pasowanie przygotowały nauczycielki Anna Świderska i Ewa Gąsiorowska.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (713) z dnia 11 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »