tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Mają odśnieżać i posypywać

 
Wybrano firmy, które zajmą się zimowym utrzymaniem dróg gminnychW weekend kierowcy zmagali się z pierwszym atakiem zimyUrząd Gminy i Miasta rozstrzygnął przetarg na zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2012/2013. Cztery rejony, na które podzielono teren gminy, będą obsługiwane przez trzy firmy. Za wykonanie usług zwycięzcy zaproponowali najniższe ceny. W gronie usługodawców nie ma Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
Pierwsze zadanie to odśnieżanie dróg w Idzikowicach, Brzuzie, Giełzowie, Radziach Małych, Trzebinie, Radzicach Dużych, Werówce i Świerczynie. Wykonawcą został Zakład Remontowo?Budowlany Wiesława Chmala z Sobawin. Cena za godzinne odśnieżanie na całej szerokości jezdni przy użyciu pługa zamontowanego na koparkoładowarce, samochodzie ciężarowym lub ciągniku wyniesie 75,60 zł. Koszt pracy koparkoładowarki również ustalono na 75,60 zł za godzinę.
Drugi zadanie ? odśnieżanie w Brzustowcu, Krzczonowie, Jelni i Strzyżowie ? będzie należeć do firmy ?Giermakowska? ? Roboty Drogowe i Brukarskie, Budowa Kortów Tenisowych z Łęgonic Małych (gm. Odrzywół). Zarówno w przypadku pługu jak i koparkoładowarki cenę oszacowano na 92 zł za godzinę pracy.
Z kolei utrzymaniem dróg w Zakościelu, Żardkach i Domasznie zajmie się FHU ?Mal?Kop? Anety Tępińskiej z Drzewicy. Wartość obydwu usług to 85 zł.
Przetarg na odśnieżanie ulic w mieście i Dąbrówce a także posypywanie dróg na terenie całej gminy wygrała firma ?Giermakowska? z Łęgonic Małych. Za godzinne odśnieżanie UGiM zapłaci jej 103,34 zł, za posypywanie mieszanką piaskowo?solną przy użyciu rozsiewacza lub piaskarki 234,49 zł natomiast za dostawę 1 tony mieszanki piaskowo?solnej 217,71 zł.
Zwycięskie firmy mają dbać o utrzymanie gminnych dróg do 30 kwietnia, o ile oczywiście zajdzie taka potrzeba.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (799) z dnia 2 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »