tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Mają hak na raka

 
Uczniowie „jedynki” w ogólnopolskim programie profilaktyki nowotworowej

Rusza trzecia edycja Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam haka na Raka”, którego głównym założeniem jest propagowanie przez młodzież wiedzy na temat nowotworów wśród lokalnej społeczności. W tym roku młodzież będzie przekonywać swoich rodziców, nauczycieli oraz najbliższe otoczenie do profilaktyki raka prostaty. W programie weźmie udział 480 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, w tym cztery zespoły z ZSS nr 1.
Mimo dość trudnej tematyki rozpoczynającej się edycji „Mam haka na raka” do udziału w programie zgłosiło się prawie 2000 uczniów ze wszystkich województw w kraju. W województwie łódzkim zarejestrowało się 40 zespołów, w tym aż cztery z opoczyńskiej jedynki. To jedyna szkoła naszego powiatu, która zgłosiła się do udziału w programie, jednak spośród wszystkich placówek w województwie ZSS nr 1 ma najsilniejszą reprezentację.
Zespoły mają miesiąc na przeprowadzenia działań edukacyjnych w swoim regionie. Po zapoznaniu się z materiałami edukacyjnymi zamieszczonymi na stronie www.mamhakanaraka.pl młodzi ludzie będą przekazywać wiedzę w środowisku lokalnym zaczynając od swoich najbliższych, a kończąc na mieszkańcach swojego miasta. Forma przekazu jest dowolna i zależy od wyobraźni zespołów. Grupy mogą organizować happeningi, koncerty, tworzyć blogi, rozdawać ulotki, nagłaśniać swoje działania w mediach, pozyskiwać partnerów - im większy rozmach działań, tym większa szansa dla zespołu na przejście do II etapu programu - warsztatu kreatywnego. Udział w nim ułatwi młodzieży zaprojektowanie kampanii społecznej zachęcającej do korzystania z badań profilaktycznych w kierunku raka prostaty. Laureaci trzeciej edycji programu „Mam haka na raka” zostaną nagrodzeni w czerwcu, podczas uroczystej Gali Finałowej w Warszawie. Zwycięski zespół zdobędzie cenne nagrody nie tylko dla siebie, ale również dla swojej szkoły, zaś pomysł zostanie opracowany przez agencję reklamową i zaprezentowany całej Polsce w postaci ogólnokrajowej kampanii społecznej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (658) z dnia 19 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »