tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Małe dożynki w "ósemce"

 
Wzorem lat ubiegłych wytężona praca w Przedszkolu nr 8 rozpoczęła się wraz z pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego. Dyrektorka wraz z gronem pedagogicznym dokłada wszelkich starań, aby pobyt dzieci w przedszkolu był przede wszystkim bezpieczny, pełen zajęć dydaktycznych, ale również bogaty w atrakcje

Już po raz piąty w Przedszkolu nr 8 zorganizowano przedszkolne dożynki, których głównym celem jest kultywowanie tradycji i obrzędów ludowych wśród dzieci. Wszystkich przybyłych na spotkanie gości, rodziców oraz przedszkolaki powitała dyrektorka placówki, Małgorzata Buczyńska. Imprezę poprowadziły nauczycielki Dorota Wijata i Kamila Michnicka, które wspomniały o tradycji dożynek w placówce. W myśl tradycji dożynkowych przyszedł czas na wybranie starostów dożynek, ale tym razem to była to prosta sprawa. Aby zostać starostą trzeba było trochę się postarać. Reprezentujący władze gminne, Janusz Plaskota musiał przebić balon, uderzając w niego cepem. Panie walczące o miano starościny dożynek, musiały przesiewać mąkę przez sito. Para starostów dożynkowych musiała zatańczyć oberka.
Po takich atrakcjach przyszła pora na prezentacje w wykonaniu przedszkolaków. Najpierw prezentowały się straszaki, a potem dzieci z grup młodszych. Każda grupa prezentowała się znakomicie, a występy były nagradzane gromkimi brawami. Po prezentacjach dzieci udały się wraz ze swoimi rodzicami do sal na poczęstunek.
Tego samego dnia dzieci z grupy ?Muminki? wraz z dyrektorką placówki odwiedziły burmistrza Jana Wieruszewskiego i wiceburmistrza Janusza Macierzyńskiego. Dzieci wręczyły włodarzom miasta chleb dożynkowy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (796) z dnia 12 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »