tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

PRZYJMĘ pracownika przy pracach konserwacyjnych ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 MPK wydłużył kurs do Dęby

 

Z początkiem roku szkolnego dotychczasowy przewoźnik zrezygnował z linii Opoczno ? Dęba w gminie Poświętne. Po interwencji samorzadowców mieszkańcy Dęby, Dęborzeczki i Buczka dojadą do Opoczna i z powrotem autobusem MPK.
O problemach komunikacyjnych gminy Poświętne pisaliśmy niejednokrotnie. Nic się jednak w tej kwestii nie zmieniło. Po okresie wakacyjnym, kiedy to PKS realizowało połączenie z Poświętnem na podstawie podpisanego z gminą porozumienia, mieszkańcy Poświętnego nie mają żadnego dojazdu autobusowego do stolicy powiatu. Jakby tego było mało, z początkiem września dotychczasowy przewoźnik (PKS) zrezygnował także z linii Opoczno ? Dęba, choć miejscowość ta znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie z gminą Opoczno. Tym samym z początkiem roku szkolnego żaden autobus nie kursował między Opocznem, a jakąkolwiek miejscowością w gminie Poświętne.
W trosce o uczniów oraz osoby dojeżdżające do Opoczna do pracy o wydłużenie kursu z Kraśnicy do Dęby wystąpił radny Michał Franas, przewodniczący komisji oświaty Rady Gminy. W spółce interweniował także wójt gminy, Mieczysław Stępień. Efektem prowadzonych rozmów jest podpisanie porozumienia między spółką a gminą. Na jego podstawie MPK zgodziło się wydłużyć kurs z Kraśnicy do Dęby, zaś gmina partycypuje w kosztach tego połączenia. Czerwony autobus MPK zabiera podróżnych do Opoczna spod leśniczówki w Dębie o godz. 6.40. Powrót zorganizowano o godz. 15.20 z przystanku na ul. Perzyńskiego w Opocznie. Autobus kursuje od poniedziałku do piątku.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (896) z dnia 12 Września 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »