tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Młodzież świadoma ekologicznie

 
W ramach projektu ?Świadoma konsumpcja według zasady 3R/3U = unikaj, używaj, utylizuj?, organizowanego przez powiat opoczyński oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy uczestniczyli w wycieczkach proekologicznychDrzewicka grupa w kopani odkrywkowej w BełchatowieGrupa z ZSP zwiedziła Kopalnię Węgla Brunatnego ?Bełchatów?, Elektrownię ?Bełchatów? ? jedną z największych elektrowni cieplnych na świecie ? oraz Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Różannie. Młodzieży towarzyszyli opiekunowie: nauczyciel geografii Jarosław Bednarczyk, nauczycielka biologii Anna Kumur oraz fizyk Andrzej Król.
W Bełchatowie uczniowie poznali z bliska specyfikę pracy kopalni odkrywkowej. Zaznajomili się ze sposobem działania ogromnych maszyn do wydobywania węgla, m.in. największej w Europie koparki, oraz mechanizmów kierujących elektrownią. Szczególnie zainteresowały ich pojazdy, jakimi pracownicy kopalni dostają się do miejsca wydobywania surowca.
Wizyta w Różannie stanowiła okazję do poznania nowoczesnych sposobów utylizacji odpadów. Była jednocześnie swoistą lekcją ochrony naszej planety. Młodzież wie, jak ważna staje się segregacja odpadów w gospodarstwach domowych. Równie istotne jest szersze rozpowszechnianie informacji o potrzebie ochrony Ziemi, a co za tym idzie dbałości o nasze zdrowie.
? Wycieczki dostarczyły wiele wrażeń, ale też dużo się nauczyłam. Poznałam nieznane mi dotąd miejsca na terenie Polski. Byłam również świadkiem małego trzęsienia ziemi, co było niecodziennym przeżyciem. Oby więcej takich projektów ? podsumowała jedna z uczennic.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (771) z dnia 20 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »