tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Młodzież oddała krew

 
Akcja honorowego krwiodawstwa w Zespole Szkół PonadgimnazjalnychKrew oddają Paulina Łęgosz i Patryk Grudziecki z kl. IIIPb


Troska o zdrowie społeczeństwa to niezwykle ważna kwestia, bardzo często poruszana w drzewickim ZSP. Uczniowie chętnie pomagają potrzebującym, o czym najlepiej świadczą wyniki zbiórki krwi przeprowadzonej w szkole 27 stycznia.
Zainteresowanie akcją zorganizowaną przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi było ogromne. Najcenniejszym lekiem chciało się podzielić około 50 pełnoletnich uczniów klas trzecich liceum i czwartej technikum, zarówno dziewcząt jak i chłopców.
W ciągu kilku godzin udało się zarejestrować 32 osoby, z których krew oddało 28. Dzięki temu zbiórka przyniosła ponad 12 litrów drogocennego płynu.
Akcja krwiodawstwa w ZSP odbyła się pierwszy raz od kilku lat. Młodzież stanęła na wysokości zadania, dlatego w przyszłości będzie miała jeszcze niejedną okazję, by oddać krew, która może uratować komuś życie.
Jak nas poinformowała Lucyna Zalega z opoczyńskiego Punktu Krwiodawstwa, kolejna akcja w Drzewicy odbędzie się pod koniec lutego, najprawdopodobniej w remizie OSP. Uczniowie ZSP będą tam bardzo mile widziani.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (656) z dnia 5 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »