tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Młodzież na szlaku

 
W połowie maja ruszyła rekrutacja dla szkół podstawowych i gimnazjalnych do drugiej edycji wycieczek szlakiem programu infrastruktura i środowisko organizowanych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego


Celem projektu edukacyjno?promocyjnego jest szerzenie wiedzy na temat wpływu dofinansowań unijnych na polepszenie warunków życia każdego mieszkańca Polski. Zgodnie z hasłem "Każdy korzysta, nie każdy widzi" uczniowie szkół będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy efekty dofinansowań z Programu Infrastruktura i Środowisko w ich regionie. Dla szkół z całej Polski przygotowano 100 bezpłatnych wyjazdów autokarowych do ponad 40 miejsc realizacji projektów unijnych, które otrzymały wsparcie z Programu Infrastruktura i Środowisko.
Będą to między innymi parki narodowe, przedsiębiorstwa gospodarowania odpadami, zakłady lotnicze. W trakcie wycieczek uczestnicy osobiście poznają wybrane inwestycje zrealizowane dzięki funduszom europejskim, zdobędą ciekawe informacje na temat odwiedzanych miejsc i podniosą wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Dla wszystkich uczestników wycieczek przewidziano również animacje i gry, które w kreatywny sposób przekażą wiedzę na temat funduszy unijnych.
Szkoły pragnące wziąć udział w projekcie muszą zarejestrować się na stronie internetowej www.szlakiem.pois.gov.pl, a następnie rozwiązać krótki test wiedzy o Programie Infrastruktura i Środowisko. O wygranej w konkursie decydują poprawnie wypełniony test i kolejność zgłoszeń. Dla pierwszych 100 szkół zorganizowane zostaną wycieczki do najciekawszych projektów znajdujących się w regionie, w którym mieści się dana szkoła. Podczas pierwszej edycji programu, która odbyła się w ub. roku, w 40 wycieczkach do parków narodowych udział wzięło 1300 uczniów. Wszystkie parki otrzymały unijne wsparcie finansowe z Programu Infrastruktura i Środowisko. Wycieczki okazały się niezapomnianą przygodą dla młodych podróżników oraz ich opiekunów.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (829) z dnia 31 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »