tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Młodzi i zdolni

 
W piątek, 29 października w sali widowiskowej MDK odbył się siódmy przegląd dorobku artystycznego uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu opoczyńskiego

W przeglądzie zaprezentowała się młodzież z czterech placówek: ZSP nr 1 wystąpiła z programem „Wszystkie drogi prowadzą do Opoczna”, uczniowie ZSO zaprezentowali program zatytułowany „Atrakcyjny Kazimierz”, młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym przedstawiła „Historyczny koktajl” a uczniowie z żarnowskiego ZSZ pokazali „Migawki zza biurka i ławki”.
Licznie zgromadzonej publiczności najbardziej podobał się program zaprezentowany przez uczniów ZSO, który zresztą uhonorowany został nagrodą publiczności. Jury przyznało 24 nagrody indywidualne. Za talent wokalny nagrodzono Agnieszkę Białek i Irenę Strzelczyk z ZSO, Krystiana Bielasa z ZSPg nr 1, Ewę Świerczyńską z ZSZ w Żarnowie, za konferansjerkę Agnieszkę Białek z ZSO i Katarzynę Mazur, za talent aktorski Jacka Wiadernego z ZSO, Michała Stańczyka z ZSZ z Żarnowa, Martynę Radomską z ZSR, Mateusza Kałużnego z ZSPg nr 1, za talent instrumentalny Damiana Dębkowskiego z ZSPg nr 1, Tomasza Pawlikowskiego z ZSR, Ewę Kowalską z ZSZ, za talent kabaretowy Andrzeja Stępnia z ZSR, Ilonę Pacyniak z ZSZ w Żarnowie, Bartka Borowieckiego i Annę Płóciennik z ZSO, a za talent taneczny Jagodę Michałowską z ZSR. Zdaniem jury nowo odkryte talenty to: Dagmara Grzywacz i Agnieszka Biernacka z ZSPg nr 1, Marek Jurowski z ZSR w Mroczkowie, Aneta Skorodzień i Aleksandra Wychowaniec z ZSZ w Żarnowie oraz Emilia Rzeźnik z ZSO. Organizator postanowił przyznać także nagrodę dodatkową programowi, który w sposób najciekawszy zrealizował temat przewodni przeglądu „Nasza tożsamość ukryta w zabytkach”. Nagrodę tę za program „Historyczny koktajl” otrzymali uczniowie z ZSR.
W przygotowaniu prezentacji młodzieży pomagali nauczyciele: Dariusz Jurek, Anna Telus, Urszula Pacan z ZSR w Mroczkowie Gościnnym., Barbara Wiśniewska z ZSPg nr 1, Monika Brzozowicz, Bożena Kołtunowska, Tatiana Kotylak, Anna Krawczyk, Magdalena Polak z ZSZ w Żarnowie, Anna Martyka, Katarzyna Kobierska z ZSO. Efektem wspólnej pracy nauczycieli i uczniów były ciekawe programy artystyczne, ukazujące dorobek szkół w różnych dziedzinach twórczości artystycznej. Zespoły przygotowały oryginalne dekoracje i stroje, a także wiele rekwizytów.
Wszystkim uczestnikom przeglądu wręczono nagrody za udział.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (695) z dnia 5 Listopada 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »