tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Młodzi a prawo i media

 
W czwartek, 25 marca w Zespole Szkół Prywatnych z uczniami klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych spotkali się przedstawiciel policji, kurator sądowy oraz pedagog szkolny. Konferencję zorganizowano pod hasłem Młodzi a prawo i media

Z uczniami ZSPryw. spotkali się funkcjonariusz KPP, mł. asp. Barbara Stępień, kurator Zespołu Kuratorów Sądowych przy Sądzie Rejonowym, Joanna Mazur oraz pedagog szkolny, Agnieszka Mazur, z której inicjatywy spotkanie zorganizowano. W jego trakcie młodzież poznała najczęściej występujące formy łamania prawa przez nieletnich i dowiedziała się, jaka odpowiedzialność karna za nie grozi. Rozmawiano także o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.
Mł. asp. Barbara Stępień w swojej prezentacji multimedialnej przedstawiła uczniom zasady postępowania z nieletnimi sprawcami czynów karalnych oraz nieletnimi zagrożonymi demoralizacją, a także obowiązujące przepisy prawne w tym zakresie. Następnie kurator Joanna Mazur wyjaśniła zebranym zasady obowiązujące w postępowaniu sądowym z udziałem nieletnich. Przygotowany przez funkcjonariuszkę KPP pokaz multimedialny był z kolei podstawą do omówienia zasad bezpiecznego korzystania z internetu.
Spotkanie zorganizowano w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »