tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Młodzi, rozważni w bezpieczeństwie odważni

 
W piątek, 12 kwietnia przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi odwiedzili uczniów Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy, gdzie odbył się już po raz drugi Międzyszkolny Konkurs z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy

Konkurs został przygotowany przez nauczycieli Halinę Braun, Iwonę Michalczyk, Sylwię Zelgę, Stanisława Balceraka, w ramach programu "Kultura bezpieczeństwa", którego celem jest między innymi rozwijanie wśród uczniów klas zawodowych zainteresowania kulturą bezpieczeństwa oraz popularyzowanie wśród młodzieży znajomości zagrożeń i profilaktyki w środowisku pracy. Konkurs skała się z dwóch części konkursu wiedzy i konkursu plastycznego.
W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie reprezentujący siedem placówek. Rozegrano konkurencję plastyczną, w której oceniane były przygotowane wcześniej prace nawiązujące do tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii, a także konkurencję teoretyczną, w trakcie której uczestnicy konkursu rozwiązywali test, zawierający dwadzieścia cztery zadania, na rozwiązanie których uczniowie mieli 60 minut, a do zdobycia było 33 punkty. Okazało się, że troje uczestników uzyskało taką samą ilość 26 punktów. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców poszczególnych konkursów. Idywidualnie w konkursie wiedzy pierwsze miejsce zajęła Kinga Ciach z ZSP i Placówek Opiekuńczo?Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Tryb., drugie Małgorzata Wiktorowicz z "Brzechwy", a trzecie Rafał Szczepanik z ZSZ w Żarnowie. Wśród zespołów zwyciężyli uczniowie z ZSZ w Żarnowie. Drugie miejsce zajęli ex aequo przedstawiciele ZSZ w Drzewicy oraz ZS im. Jana Brzechwy, trzecim miejsce podzieliły się zespoły z ZSP oraz Placówki Opiekuńczo?Wychowawcze w Piotrkowie Trybunalskim.
W drugiej części konkursu rywalizowały prace plastyczne poświęcone tematyce ochrony pracy. Tym razem, laur pierwszeństwa przypadł Małgorzacie Wiktorowicz z ZS im. Jana Brzechwy, która pokonała dwóch reprezentantów Zespołu Szkół w Piotrkowie Trybunalskim Konrada Cabana i Mateusza Chmielarskiego, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.
Laureaci obu konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi, a wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i drobne upominki. Laureaci otrzymali także upominki od sponsorów, za które dziękują organizatorzy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (823) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »