tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Młodzi piłkarze z "Jedynki" wicemistrzami Polski

 

Po wywalczeniu mistrzostwa województwa łódzkiego drużyna SKS Jedynka Opoczno odniosła kolejny wielki sukces, zdobywając tytuł wicemistrzów Polski w piłkarskim turnieju "Piłkarska kadra czeka".
Opocznianie w dniach 10?13 lipca uczestniczyli w III ogólnopolskim finale turnieju "Piłkarska kadra czeka" w Opolu. W zawodach wzięło udział 14 najlepszych zespołów z poszczególnych województw.
Utworzono dwie grupy po 7 drużyn. W których grano systemem każdy z każdym. Pojedynki stały na wysokim poziomie, a stawka zawodów często paraliżowała najlepszych zawodników. Udzieliło się to też naszym chłopcom. Wszystkie drużyny gubiły punkty, dlatego emocje trwały do samego końca. W pierwszym meczu SKS Jedynka pokonała wysoko ZSP Drewnica (woj. pomorskie) 5:0, by w kolejnym spotkaniu ulec drużynie Strzelca Budzów (małopolskie) 0:5. Choć wynik nie świadczy o różnicy klas, to nasi chłopcy w tym meczu nic nie grali. W trzecim pojedynku z Polonią Środa Śląska (dolnośląskie) pokazali swój charakter. Choć przegrywali 0:2 potrafili rozstrzygnąć pojedynek na swoją korzyść i wygrali 3:2. Następnego dnia znów porażka tym razem z MKS Wkra Żuromin (mazowieckie), najsłabszą drużyną w grupie, wynikiem 1:3. Jak prawdziwi twardziele zagrali z gospodarzami turnieju GZ?LZS Dobrzeń Wielki (opolskie) i pokonali tę drużynę 1:0, choć kibice przez całe spotkanie głośno dopingowali gospodarzy. Sytuacja w grupie zrobiła się taka, że w ostatnim meczu w grupie z Jedynką Strzelce Krajeńskie (lubuskie), trzeba było wygrać, aby wejść do finału. Ale i przeciwnikom wygrana pozwala awansować do najlepszej czwórki. Przegrana drużyna grałaby dopiero o VII miejsce. Słowem ? mecz o wszystko!
Ale chłopcy znów pokazują wszystkim, że w piłkę grać potrafią. Przy pełnej mobilizacji i zaangażowaniu pokonali przeciwników aż 6:0 i awansowali do półfinału. Tam czekał na nich Pasjonat Dankowice (śląskie). Pojedynek wyrównany, zakończył się remisem 1:1, ale rzuty karne lepiej egzekwowali nasi piłkarze, przy wspaniałej postawie bramkarza Dominika Raczyńskiego, który strzela i broni. Jest upragniony finał!
Przeciwnikiem w finale był Gryf Kamień Pomorski. Tutaj również w normalnym czasie gry pada remis. Tym razem 3:3 choć nasi prowadzili 1:0. W serii rzutów karnych lepsi o jedno trafienie okazali się chłopcy z Pomorza. Przegrana w karnych to żaden wstyd! Nawet najlepsi zawodnicy na świecie nie wytrzymują presji i nie strzelają karnych. Srebrny medal mistrzostw Polski to ogromny sukces młodych piłkarzy z Opoczna. Gratulujemy!
Skład wicemistrzów Polski: Dominik Raczyński (najlepszy bramkarz turnieju), Piotr Budzyński, Jakub Białeta, Kornel Wojtal, Wojtek Białas, Maciek Wójcik, Bartek Kozera, Kacper Świąder, Wiktor Kuleta, Mikołaj Kuleta. Opiekun: Andrzej Domagała.
SKS Jedynka za naszym pośrednictwem składa serdeczne podziękowania burmistrzowi Janowi Wieruszewskiemu za wszelką pomoc, dzięki któremu zespół mógł wyjechać na turniej, który zakończył się ogromnym sukcesem.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (837) z dnia 26 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »