tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Młodzi górale coraz lepsi

 
Co roku w wakacje Ludowy Klub Kajakowy Drzewica organizuje zawody dla swoich najmłodszych kajakarzy. Tegoroczna edycja odbyła się w niedzielę, 8 sierpnia i miała status mistrzostw województwa łódzkiego dzieci i juniorów w slalomieJunior Karol Sadliński wygrał w kanadyjkach jedynkach


Regaty zostały podzielone na dwie części. Najpierw do rywalizacji przystąpili młodzicy, którzy pływali łatwiejszą trasą wytyczoną na starym torze. Ci bardziej doświadczeni, mający za sobą dwa, trzy lata treningów radzili sobie bardzo dobrze. Widać, że robią szybkie postępy i na wodzie czują się coraz pewniej. W regatach wystąpiły również dzieci dopiero zaczynające swą przygodę z kajakami. Dla nich już sam start był wielkim przeżyciem. Nie mniej denerwowali się rodzice i dziadkowie, którzy przyszli dopingować swoje pociechy.
W K–1 chłopców zwyciężył Jarosław Klata. Drugie miejsce wywalczył Adam Kopczyński, trzecie Jakub Szymański. Kolejne lokaty zajęli: 4. Rafał Staszewski, 5. Szymon Zawadzki, 6. Jakub Białek, 7. Jakub Chłosta, 8. Nikodem Kmita.
W grupie dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Dominika Gąsieniec. Druga była Katarzyna Smolarska, trzecia Karolina Łęgosz. Tuż za podium uplasowała się Kinga Czarnecka. Agata Król wywalczyła miejsce piąte, Klaudia Raczyńska szóste, Klaudia Kmita siódme.
Konkurencja C–1 zakończyła się triumfem Bartosza Orłowskiego. Drugie miejsce zajął Przemysław Nowak natomiast trzecie Adam Gąsiorowski. Czwarty był Wojciech Klata, piąty Maciej Żach.
W C–2 wygrała osada Przemysław Nowak – Bartosz Orłowski. Na drugim miejscu sklasyfikowano dwójkę Wojciech Klata – Jarosław Klata, na trzecim osadę Maciej Żach – Adam Gąsiorowski.
Po zakończeniu rywalizacji młodzików woda popłynęła nowym torem, a do walki przystąpili juniorzy oraz jeden senior. W tej kategorii doszło do kilku prestiżowych pojedynków.
W K–1 zwyciężył najstarszy z całego grona Kordian Pacierpnik. Za jego plecami toczyła się walka młodszych kajakarzy. Najlepszy z juniorów był Bartosz Dębowski, który zaledwie o cztery setne sekundy pokonał Pawła Reszelewskiego. Jak widać, pojedynek tych dwóch zawodników był bardzo emocjonujący. Czwarte miejsce zajął Damian Stanik a piąte Tobiasz Kowalski. Na szóstej pozycji został sklasyfikowany Jakub Król.
W C–1 również było ciekawie. Zwyciężył Karol Sadliński. Drugą lokatę wywalczył Paweł Smolarski, trzecią Adrian Wlazło. Na czwartej pozycji został sklasyfikowany Norbert Jura, na piątej Filip Woźniak.
I wreszcie w dwójkach kanadyjkach bezkonkurencyjna okazała się osada Michał Madzio – Adrian Wlazło. Drugie miejsce zajęli Norbert Jura i Filip Wodniak a trzecia pozycja przypadła w udziale dwójce Paweł Smolarski – Karol Sadliński.
Po zakończeniu przejazdów młodzi kajakarze wraz ze swoimi rodzinami zostali zaproszeni na integracyjne ognisko. Kiedy już posilili się pieczonymi kiełbaskami wzięli udział w uroczystym podsumowaniu regat. Wyniki ogłosił sędzia główny zawodów Krzysztof Klimek, a czołowi zawodnicy otrzymali medale i nagrody rzeczowe, które wręczył prezes klubu Krzysztof Supowicz.
Dodajmy, że w najbliższy weekend młodzicy LKK Drzewica jadą do Krościenka, gdzie odbędzie się czwarty rzut Ligi Młodzików 2010. Tydzień później przystąpią do finałowych regat ligi na torze w Szczawnicy.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (683) z dnia 13 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »