tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

STUDNIE głębinowe, pogłębianie studni w kręgach, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Listonosz doniósł

 


Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Partyzantów 49 w Opocznie czuje się w obowiązku zająć stanowisko w dyskusji na temat działki, która decyzją Walnego Zgromadzenia w 2011 roku została wystawiona na sprzedaż w drodze przetargu nieograniczonego.
Pierwsze pytanie jakie nasuwa się po przeczytaniu artykułu ?Wokół działki? skierowane jest do pana prezesa Marka Ksyty: Czy pan prezes był obecny za Walnym Zgromadzeniu w latach 2010 i 2011??
Od kiedy to przekazywanie działek wspólnotom za przysłowiową złotówkę lub nieodpłatnie jest przeszłością? Pan prezes stwierdził że takie sytuacje, owszem zdarzały się w przeszłości, jednak obecnie spółdzielcy nie podejmują takich decyzji. Dlaczego zatem w 2010 roku Spółdzielnia przekazała w ten właśnie sposób działki dwóm wspólnotom, a w 2011 roku aż sześciu wspólnotom?! Te informacje są ogólnie dostępne na oficjalnej stronie internetowej Spółdzielni Mieszkaniowej. W tym roku tj. 2011 ponownie złożyliśmy podanie przed Walnym Zgromadzeniem, z prośbą o przekazanie tej działki za przysłowiową złotówkę. Odpowiedź była jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem negatywna, ponieważ zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej podjął decyzję o wystawieniu tej działki na sprzedaż. W związku z tym spółdzielcy nie mieli nawet możliwości zdecydowania czy oddać wspólnocie czy sprzedać. Być może nawet nie wiedzieli, że wspólnota jest nadal zainteresowana przejęciem tego terenu. Zgodnie ze statutem Spółdzielni decyzję ma tylko Walne Zgromadzenie. Dlaczego nasze podanie nie zostało na nim przedstawione? Czy to jest zgodne z ustawą?
Panie prezesie jest pan na tym stanowisku od niedawna w związku z czym mamy obowiązek przypomnieć panu, że Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Partyzantów 49 długo partycypowała w kosztach utrzymywania terenów zielonych należących do Spółdzielni Mieszkaniowej. Teraz nikt nie bierze pod uwagę naszego zdania. A my przecież chcieliśmy zdjąć ?balast? ze spółdzielców i za własne środki utrzymywać ten teren w czystości, ponosić wszystkie niezbędne opłaty. Spółdzielcy mieliby mniejsze koszty utrzymania czystości, nie musieliby uiszczać opłat za wieczyste użytkowanie, które jak pan prezes nadmienił, może wzrosnąć dziesięciokrotnie. A na terenie Opoczna nadal byłby ładny zadbany kawałek zieleni, której jest coraz mniej.
W momencie sprzedaży tej działki, być może Spółdzielnia na tym skorzysta, ale na pewno nie Wy ? spółdzielcy, bo przecież nikt nie podzieli tych pieniędzy na wszystkich członków. Wspólnota straci najwięcej.
Ponadto Spółdzielnia Mieszkaniowa otrzymała tę działkę w wieczyste użytkowanie lata temu nieodpłatnie, już wtedy było jasne, że trzeba będzie ponosić opłaty, ale nikt się temu nie sprzeciwiał, teraz ten teren stał się bardzo uciążliwy dla Spółdzielni. Dlaczego lepiej sprzedać go w prywatne ręce niż przekazać wspólnocie. Dlaczego inne wspólnoty otrzymały zgodę na wieczyste użytkowanie za przysłowiową złotówkę w roku 2010 czy 2011?
Apelujemy do wszystkich spółdzielców z prośbą o przemyślenie i podjęcie działań w celu uratowania tego pasma zieleni! Proszę Państwa, jest poważny pozamiejscowy inwestor, bardzo zainteresowany tą działką w celu wybudowania pawilonu handlowego, takie są plany złożone w Urzędzie Miasta. Za naszymi oknami niedługo może rozpościerać się widok kolorowych, ale i głośnych sklepików. Zaburzy to spokój i ciszę każdego gospodarstwa domowego. To trochę jakby mieszkać w centrum handlowym.
Do Urzędu Miejskiego wpłynął wniosek o wydanie warunków zabudowy. To już są fakty. Wszystko zależy od spółdzielców, to Wy macie moc wstrzymać ten proces, nasz spokój w Waszych rękach. Wystarczy 10% ogółu członków aby zwołać walne zgromadzenie. Jeśli jest ktoś ze spółdzielców, kto zechce podjąć działania wstrzymujące proces sprzedaży działki proszę o kontakt ze Wspolnotą Mieszkaniową, ul. Partyzantów 49. Zaledwie 34 członków głosowało za wystawieniem tej działki na sprzedaż w drodze przetargu. A przecież spółdzielców jest o wiele więcej. Na pewno wielu z was z gazety dowie się o planach zagospodarowania tego terenu. Mamy nadzieję, że wielu z was będzie przeciwko takim rozwiązaniom i znajdzie się w 10% wystarczających do zwołania walnego zgromadzenia.

Z nadzieją
Wspólnota Mieszkaniowa
ul. Partyzantów 49


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (748) z dnia 11 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »