tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Likwidują szkoły-szyldy

 
We wtorek, 21 lutego na czternastej, nadzwyczajnej sesji zebrała się Rada Powiatu


Porządek obrad, zwołanych na wniosek Zarządu Powiatu, zawierał tylko trzy punkty, w tym otwarcie i zamknięcie, przy czym punkt drugi ? podjęcie uchwał ? zawierał aż dwanaście projektów.
Na początku radni dokonali zmian w wieloletniej prognozie finansowej powiatu na lata 2012?2018 oraz tegorocznym budżecie. Zmiany są związane z dwuletnim projektem pn. ?Edukacyjne wrota regionu łódzkiego? w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Wkład własny powiatu stanowi 15% wartości ogólnej i został oszacowany na 148.876 zł. W tym roku starostwo wyda 22.332 zł, w przyszłym 126.544 zł.
Projekt będzie realizowany wspólnie z innymi jednostkami samorządu terytorialnego, na czele z województwem. Celem jest m.in. wyrównanie dysproporcji w zakresie dostępu i wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Szkołom prowadzonym przez starostwo zostaną kupione urządzenia wielofunkcyjne, oprogramowanie, tablice, laptopy, serwery o łącznej wartości 992.500 zł.
Do budżetu 2012 wprowadzono także planowaną pożyczkę (ok. 200 tys. zł) na zakup sprzętu do utrzymania zieleni przy drogach powiatowych.
Dziesięć następnych uchwał miało na celu głównie likwidację szkół. Nie chodzi jednak o zamykanie całych zespołów szkolnych, tylko typów szkół, w których brakuje chętnych do kształcenia. Innymi słowy, szkół?szyldów. Niektóre placówki zostały nawet ustawowo wyłączone z nowej struktury szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Będzie ona obowiązywać od 1 września tego roku.
Krótkie uzasadnienie przedstawiła dyrektorka Wydziału Oświaty, Promocji i Funduszy Unijnych Małgorzata Grzesińska, a przewodniczący Rady Marek Ksyta poinformował, że przyjęcie uchwał nie będzie niosło ze sobą żadnych negatywnych skutków np. w kwestii zatrudnienia nauczycieli. Pytań ani dyskusji nie było.
Pierwsza szkolna uchwała dotyczyła przekształcenia Uzupełniającego LO dla Dorosłych, wchodzącego w skład ZSO, w Zaoczne LO dla Dorosłych. Następne już tylko likwidacji szkół z dniem 31 sierpnia: Technikum Uzupełniającego w ZSR w Mroczkowie Gościnnym, Uzupełniającego LO Specjalnego w ZS im. Jana Brzechwy, Uzupełniającego LO dla Dorosłych w ZSZ w Żarnowie, Uzupełniającego LO dla Dorosłych w ZSP nr 1, Liceum Profilowanego w ZSZ w Żarnowie, LP w ZSR w Mroczkowie Gościnnym, LP w ZSP nr 1, LP w ZSP w Drzewicy oraz LP w ZSO. W ostatnim przypadku likwidacja będzie miała charakter stopniowy i zakończy się 31 sierpnia 2013 r.
Wszystkie uchwały zostały przyjęte jednogłośnie. Sesja trwała niecałe pół godziny.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (763) z dnia 24 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »