tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam owies, bardzo ładny, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Liczy na poparcie

 
Wybory do Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego


Wojewódzka Rada Działalności Pożytku Publicznego to ciało opiniujące i doradcze składające się z przedstawicieli wojewody, marszałka i sejmiku województwa oraz licznej reprezentacji organizacji pozarządowych. Ma prawo wyrażania opinii w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych, np. konsultuje programy współpracy samorządu województwa z sektorem pozarządowym, opiniuje projekty uchwał i aktów prawa miejscowego dotyczące sfery zadań publicznych, udziela pomocy w przypadku sporów między organami administracji publicznej a organizacjami pozarządowymi. Jednym z jej ważniejszych zadań jest także opiniowanie strategii rozwoju województwa.
Na dwudziestu członków Łódzkiej WRDPP czternaście reprezentuje tzw. trzeci sektor. Ta grupa jest wyłaniana w ramach wyborów. Kandydatów wysuwają organizacje pozarządowe z siedzibą lub biurem na terenie naszego województwa, przy czym każdy kandydat musi być zgłoszony przez co najmniej trzy podmioty wspólnie.
Obecnie trwają wybory do rady na pierwszą, dwuletnią kadencję. Startuje w nich Dominik Niemirski, prezes Drzewickiego Centrum Wolontariatu ?Ofiarna dłoń?, który został zgłoszony przez swoją macierzystą organizację oraz Lokalną Grupę Działania ?Nad Drzewiczką? i Towarzystwo Przyjaciół Drzewicy. Jest jedynym kandydatem z powiatu opoczyńskiego.
Prezes DCW liczy na poparcie organizacji pozarządowych działających w opoczyńskim i nie tylko. Każda organizacja może wskazać do pięciu najbardziej odpowiadających jej kandydatów z listy i przesłać swój głos na karcie do głosowania.
Głosy można składać do 16 września: * osobiście w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi * za pośrednictwem poczty * faksem na numer Biura Podawczego Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi (42 663 33 82) * jako skan za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Biura Podawczego Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi (skrzynka.podawcza@lodzkie.pl). Do rady wejdą osoby, które otrzymają najwyższą liczbę głosów. W przypadku równej liczby głosów ? decyduje losowanie.
Szczegółowe informacje dotyczące rady i wyborów, w tym profile dwudziestu siedmiu kandydatów, dostępne są na stronie www.ngo.lodzkie.pl.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (737) z dnia 26 Sierpnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »