tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Liczą na turystów

 
Sezon turystyczny za pasem, dlatego Ludowy Klub Kajakowy Drzewica przygotowuje się do przyjmowania gości. Pierwsi chętni już sąZ zewnątrz domki prezentują się efektownie


W ubiegłym miesiącu gmina przekazała klubowi w użyczenie budynek przy torze kajakowym oraz domki letniskowe położone przy ulicy Sosnowej. Dzięki temu LKK może rozszerzyć zakres swojej działalności i odpłatnie wynajmować obiekty.
Na turystów czekają dwa pawilony noclegowe o powierzchni użytkowej 91,6 m2 każdy. Parterowe budynki oferują łącznie 28 miejsc w 3- i 4-osobowych pokojach z łazienkami i aneksami kuchennymi. W łazienkach są natryski, z kolei na wyposażeniu aneksów znajdują się m.in. kuchenki elektryczne. Ciepło zapewniają panele grzewcze. Dodajmy, że cały obiekt jest ogrodzony, oświetlony i posiada parking.
Mimo że LKK dopiero rozpoczyna działalność turystyczną, chętnych do korzystania z jego oferty nie brakuje. O domki i tor pyta coraz więcej osób, pierwsze rezerwacje na tegoroczny sezon już zostały dokonane. Z myślą o turystach klub chce jeszcze zagospodarować teren wokół domków. W planach jest m.in. budowa zadaszonego grilla.
Dużo dzieje się także na torze kajakarstwa górskiego. W lany poniedziałek pływali na nim członkowie Warszawskiego Akademickiego Klubu Kajakowego „Habazie”. Trzydziestoosobowa grupa kajakarzy amatorów otwierała sezon 2010.
Kilka dni wcześniej jedyny tego typu obiekt w nizinnej Polsce testowali poznaniacy lubujący się w hydrospeedzie. Jest to rodzaj sportu ekstremalnego polegający na spływie górską rzeką na plastikowej desce.
Wszystko wskazuje na to, że hydrospeedowcy będą częstymi gośćmi w Drzewicy. Mają tu przyjeżdżać w ramach imprez integracyjnych organizowanych przez jedną z poznańskich firm. Pierwszy duży zjazd być może już maju.
Szczegółowe informacje dotyczące turystycznej oferty LKK znajdują się na stronie internetowej:
www.domki.lkkdrzewica.pl


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (665) z dnia 9 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »