tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Liceum na podium

 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy trzeci w klasyfikacji Licealiady 2008/2009.

Sportową wizytówką Drzewicy jest dzisiaj nie tylko kajakarstwo górskie a później piłka nożna, ale również sport młodzieżowy. Świadczą o tym liczne sukcesy sportowe osiągane przez uczniów szkół działających na terenie miasta.
Ostatnio znaczącym osiągnięciem może się pochwalić Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, widoczny podczas wielu zawodów sportowych szczebla powiatowego, rejonowego oraz wojewódzkiego. Uczestnictwo w rywalizacji z innymi szkołami ponadgimnazjalnymi naszego powiatu przyniosło placówce niemało indywidualnych i drużynowych sukcesów - zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt, co zaowocowało wysoką lokatą w klasyfikacji Licealiady 2008/2009.
Trzeba podkreślić, że oprócz ZSP sklasyfikowano siedem szkół, przeważnie o wiele większych od drzewickiego liceum. Placówki te dysponują również większym potencjałem i zapleczem sportowym.
Trzecie miejsce to w historii szkoły najwyższa lokata w Licealiadzie - bardzo satysfakcjonująca biorąc pod uwagę powyższe czynniki. Sukcesy młodzieży w znacznym stopniu zwiększają jej zaangażowanie w zajęcia sportowe, co bardzo cieszy nauczycieli wychowania fizycznego Piotra Podogrockiego i Grzegorza Januszewskiego.
Dodajmy, że za zajęcie trzeciego miejsca szkoła otrzymała pamiątkowy puchar oraz nagrodę pieniężną, która zostanie przeznaczona na zakup nowego sprzętu sportowego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (649) z dnia 18 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »