tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Libacji nie było…

 

W środę, 16 grudnia odbył się oficjalny odbiór pierwszego etapu budowy drogi powiatowej w Bukowcu nad Pilicą. Późnym popołudniem kilkoro mieszkańców gminy Mniszków postanowiło poinformować oficera dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi o tym, że ich zdaniem na terenie Szkoły Podstawowej w Bukowcu nad Pilicą, gdzie odbywał się poczęstunek dla gości zaproszonych na otwarcie drogi, spożywany jest alkohol. Późnym wieczorem, kiedy większość oficjeli rozjechała się do domów, poczęstunek miał się zamienić w libację alkoholową. Inerweniowała policja, ale jak się okazało interwencja była bezzasadna. Nie stwierdzono by ktokolwiek spożywał alkohol.
Warto jednak przypomnieć, że Ustawa z dnia 26 października 1982 r.o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, a dokładnie jej art. 14. wyraźnie stanowi:
Zabrania się sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych: 1) na terenie szkół oraz innych zakładów i placówek oświatowo–wychowawczych, opiekuńczych i domów studenckich,
2) na terenie zakładów pracy oraz miejsc zbiorowego żywienia pracowników,
3) w miejscach i czasie masowych zgromadzeń,
4) w środkach i obiektach komunikacji publicznej (…)


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (650) z dnia 22 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »