Lekkoatleci z „Prywatnej” podsumowali rok

W poniedziałek, 25 stycznia w Zespole Szkół Prywatnych odbyło się spotkanie podsumowujące sportowy bilans działającej przy szkole sekcji lekkoatletycznej UMKS, a właściwie Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego „Pegaz”, bo taką nazwę klub nosi od grudnia.
Spotkanie otworzył dyrektor ZSPryw. Dariusz Kosno witając przybyłych gości - samorządowców z miasta i powiatu, współwłaściciela szkoły Marka Orciucha, zawodniczki i zawodników UMKS-u oraz trenerów. Następnie trener Rafał Marszałek podsumował ubiegłoroczne wyniki sekcji. Rok 2009 przyniósł wiele cennych laurów młodym lekkoatletom. O wielu z nich pisaliśmy na naszych łamach. Przypomnijmy tylko te najważniejsze - zdobyte w mistrzostwach Polski juniorów.
Jakub Woźniak został mistrzem Polski w biegach górskich, a w biegach przełajowych byl 5. Taką samą lokatę wywalczyła sztafeta dziewcząt 4x100 m w składzie: Karolina Dworak, Magdalena Cała, Joanna Rek i Emilia Łączna. Kuba Woźniak zajął również 7. miejsce w biegu na 5000 m i 9. w biegu na 3000 m. Siódmą pozycję zajęła dziewczęca sztafeta 4x400 m (Anna Oster, Magdalena Cała, Karolina Dworak i Emilia Łączna), z kolei Emilia indywidualnie wywalczyła 8. miejsce w biegu na 200 m. W Halowych MP juniorów Joanna Rek wywalczyła siódmą lokatę w skoku wzwyż. Oprócz tego zawodnicy z „Prywatnej” mogą się pochwalić wieloma medalami w MP LZS-ów i sukcesami w rywalizacji szkół.
W dalszej części spotkania głos zabrał starosta Józef Róg, który gratulując sukcesów wręczył na ręce Dariusza Kosno puchar za wysokie osiągnięcia sportowe w roku 2009. Burmistrz Jan Wieruszewski podziękował za godne reprezentowanie miasta w zawodach różnego szczebla, pogratulował licznych laurów, a w dowód uznania przekazał wyróżniającym się sportowcom talony pieniężne. Dyrektor Kosno wręczył ufundowane przez ZSPryw. statuetki i stypendia sportowe, a absolwentkom pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami za wzorowe reprezentowanie barw szkoły i klubu.
Po wręczeniu nagród wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (656) z dnia 5 Lutego 2010r.