tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Laureaci

 

Jerzy Róg
uczeń klasy IIIa Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego został laureatem XVII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, zapewniając sobie indeks tej uczelni. Oprócz indeksu otrzymywać będzie stypendium na pokrycie kosztów zamieszkania w Krakowie.
Droga do tego sukcesu nie była łatwa. 2 marca odbyły się w Krakowie eliminacje okręgowe. Uczestnicy musieli rozwiązać 60?minutowy test składający się ze 100 pytań. Wynik uzyskany przez Jurka dał mu 16 miejsce w Polsce. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w trakcie drugiego etapu 4 kwietnia. Ponownie uczestnicy zmagali się z 60?minutowym testem, zawierającym 100 pytań. Jurek poradził sobie z nim świetnie, zajmując ostatecznie 9 miejsce w Polsce. 5 kwietnia roku miała miejsce uroczysta gala, podczas której wręczono indeksy. Oczywiście będą ważne dopiero, gdy kandydaci zdadzą egzamin maturalny, ale o to nie należy się martwić. Przypomnijmy, że ma na swoim koncie tytuł finalisty eliminacji okręgowych XXXIX Olimpiady Historycznej, udział w olimpiadzie wiedzy o literaturze i języku polskim, a także udział w olimpiadzie wiedzy o państwie i prawie.


* * *Adam Zalega
? uczeń II klasy liceum przy ZSS im. M. Skłodowskiej?Curie został laureatem Centralnej Olimpiady Biologicznej, która dbyła się w Warszawie 12?15 kwietnia. W olimpiadzie wzięło udział 115 uczniów szkół średnich z całej Polski. Województwo łódzkie reprezentowało czterech uczniów, w tym Adam jako zwycięstwa zawodów okręgowych. Opiekunem grupy łódzkiej była Dorota Krogulec ? nauczycielka biologii SLO. W pierwszym dniu uczniowie pisali test, w drugim najlepsza 40 odpowiadała ustnie przed trzema komisjami. Adam po egzaminie pisemnym był drugi i wykorzystał szansę. Został laureatem, co oznacza, że już otrzymuje 100% wynik na egzaminie maturalnym z biologii oraz indeks na wyższą uczelnię medyczną.
Adam zapewnia, że do olimpiady przystąpi też za rok i będzie mierzył w pierwsze trzy miejsca, które są premiowane udziałem w Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej, w tym roku organizowana jest w Szwajcarii. Adam jest dopiero uczniem drugiej klasy liceum, ma zatem sporo czasu i realne szanse, by osiągnąć założony cel.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (823) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »