Lato pod znakiem tenisa ziemnego

Wakacyjny sezon tenisowy w powiecie opoczyńskim dobiega końca, dlatego czas na podsumowanie dwóch miesięcy startów

Najlepsi zawodnicy otwartego turnieju tenisa ziemnego o puchar prezesa STZ Return Opoczno ? Piotr Orłowski i Piotr Surma

Opoczyńscy tenisiści rozpoczęli wakacje od turnieju o puchar dyrektora Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie. W rozgrywkach wzięły udział nie tylko dzieci zrzeszone w Stowarzyszeniu Tenisa Ziemnego Return Opoczno, ale również wielu tenisistów spoza powiatu.
Dwa tygodnie później na kortach w Parczówku został przeprowadzony turniej tenisowy z cyklu Teekane i Cewe Cup. Rozegrano mecze w kategoriach wiekowych do 6, 8 i 10 lat oraz powyżej 10 roku życia. Rywalizacja z udziałem prawie 30 tenisistów odbyła się w kategoriach dziewcząt i chłopców. Znów dopisali goście z Rawy Mazowieckiej, Końskich, Warszawy, Łodzi, Kędzierzyna-Koźla i oczywiście nasi wspaniali tenisiści. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz zestaw pysznych herbatek od sponsorów. Zwycięscy zostali nagrodzeni medalami.
Weekend, 20?21 lipca to czas otwartego turnieju tenisa ziemnego o puchar prezesa STZ Return Opoczno. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem każdy z każdym. Zwycięzcą został Piotr Orłowski, a drugie miejsce wywalczył Piort Surma.
17 i 18 sierpnia w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się X Ogólnopolskie Mistrzostwa Krasnali. W zawodach wzięli udział również nasi tenisiści do lat 10. Obsada mistrzostw była bardzo mocna (68 chłopców i 64 dziewczynki). Opoczno reprezentowali: Adam Turliński, Maksymilian Piechna, Bartosz Koziarski i Kacper Wereszka.
Dodajmy, że dla zawodników zrzeszonych w PZT wakacje to czas intensywnych treningów, sparingów i obozów. Nasi reprezentanci ? Kacper Wereszka (kat. skrzatów) i Jan Malmon (kat. kadetów) ? doskonalili swoje tenisowe umiejętności na zgrupowaniu kadry województwa łódzkiego w Sieradzu. W ostatnich turniejach rangi ogólnopolskiej w lipcu Janek dwukrotnie zajął pierwsze miejsce.
Nasza młodzież, reprezentująca STZ Return, bardzo efektywnie spędziła czas wakacyjny na obozie w Zamościu. Korzystała z treningów tenisowych, zajęć ogólnorozwojowych, ćwiczeń specjalistycznych, sparingów.
Uczestnicy obozu ?Zamość 2013? jako pierwsi w naszym kraju rozegrali Turniej Soft Tenis Ziemny. Zwycięzcą w gronie chłopców został Rafał Kmiecik a wśród dziewcząt wygrała Maja Śpiewak. Jest pewne, że następna edycja odbędzie się w sezonie zimowym w hali.
Tenisiści kategorii ?Tenis 10? będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w Turnieju o puchar prezesa STZ Return, który odbędzie się 31 sierpnia i 1 września w Parczówku. Jest to turniej rangi wojewódzkiej zgłoszony do kalendarza rozgrywek województwa łódzkiego. Oczywiście poinformujemy o wynikach.
Każdy, kto obserwuje osiągnięcia polskich tenisistów w świecie i chce spróbować im dorównać, musi najpierw zdobyć trochę umiejętności popartych treningiem i sparingami. STZ Return z początkiem września uruchamia nowe grupy treningowe. Informacje o naborze będą zamieszczane na stronie www.return.org.pl i w szkołach. Zajęcia poprowadzą trenerzy stowarzyszenia.