tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 LZS podsumował rok

 
Rada Miejsko?Gminna LZS oraz Rada Powiatowa LZS w Opocznie znalazły się w ścisłej czołówce województwa łódzkiegoW środku Sławomir Zieliński ? przewodniczący Rady MG LZS w Opocznie17 grudnia w sali kinowej Łódzkiego Domu Kultury odbyło się podsumowanie sezonu sportowo?turystycznego 2011. Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia z okazji 65?lecia Ludowych Zespołów Sportowych oraz nagrodzono dzisięciu najlepszych sportowców i trenerów województwa łódzkiego. W tym gronie znaleźli się kajakarze LKK Drzewica, o czym pisaliśmy wcześniej.
Wręczono również wyróżnienia dla najlepszych rad gminnych, powiatowych LZS oraz najlepszych szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu województwa. Rada Miejsko?Gminna LZS w Opocznie zajęła trzecie miejsce, a Rada Powiatowa LZS w Opocznie miejsce czwarte. O kolejności decydowała liczba punktów zdobytych przez sportowców na zawodach rejonowych i wojewódzkich.
Statuetki z rąk Marka Mazura, prezesa Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Łodzi, a zarazem przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego, odebrali Sławomir Zieliński ? przewodniczący Rady M?G LZS, i Andrzej Pacan ? przewodniczący Rady Powiatowej LZS.
Na szczególne wyróżnienie zasługują przedstawiciele sportu młodzieżowego. W kategorii szkół gimnazjalnych trzecie miejsca przypadło opoczyńskiemu Gimnazjum nr 3. Dziewczęta z ?trójki? pod opieką Piotra Nasulewicza dwukrotnie sięgały po mistrzostwo województwa w piłce nożnej. Dziewiątą pozycję w kategorii szkół średnich zajął UMLKS Pegaz Opoczno. Nagrodę dla klubu, który osiągnął liczne sukcesy w lekkiej atletyce, odebrał prezes Marcin Wojtunik.
W uroczystości wziął udział marszałek Witold Stępień oraz prezydenci, starostowie, burmistrzowie i wójtowie z naszego województwa. Była również liczna grupa sportowców i działaczy (m.in. byli olimpijczycy).
Należy dodać że na tak wysoką pozycję Opoczna w województwie łódzkim ogromny wpływ ma zaangażowanie i bezinteresowna praca, jaką wkładają sportowcy, trenerzy oraz działacze związani z LZS.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (757) z dnia 13 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »