tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 LGD zachęca przedsiębiorców

 
Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką" zorganizowała kolejne szkolenie adresowane do osób zainteresowanych podjęciem bądź rozwinięciem prowadzonej już działalności gospodarczejKolejne z cyklu szkoleń organizowanych przez LGD "Nad Drzewiczką"Spotkanie odbyło się 26 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta. Zostało przygotowane we współpracy z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Opocznie, a sfinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013.
Z bezpłatnego szkolenia mogli skorzystać mieszkańcy gminy Drzewica oraz osoby, które planują utworzenie miejsc pracy na terenie działania LGD "Nad Drzewiczką".
? W drugim kwartale 2013 roku planujemy ogłosić nabór wniosków w ramach dwóch działań ? tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw oraz tzw. małych projektów ? przypomina kierowniczka biura Lokalnej Grupy Działania "Nad Drzewiczką", Monika Kalużna. ? Najprawdopodobniej w drugim tygodniu kwietnia LGD podpisze aneks do "Umowy o warunkach i sposobie realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju", co umożliwi złożenie wniosku o zgodę na ogłoszenie konkursów. Będą to najprawdopodobniej ostatnie konkursy organizowane przez LGD.
W ramach tzw. małych projektów limit dostępnych środków wyniesie 44.872,01 zł. W przypadku mikroprzedsiębiorstw można ubiegać się o dofinansowanie w ogólnej wysokości 200.095 zł.
Przedostatnie szkolenie o tej tematyce zostało zorganizowane w październiku ubiegłego roku. Na zaproszenie odpowiedziało wówczas kilka osób. Podobnie było w ubiegłym tygodniu.
Podczas wtorkowego spotkania szczegółowy zakres działania adresowanego do przedsiębiorców omówiła Anna Kopczyńska z ODR w Opocznie. Słuchacze otrzymali szereg informacji, które są niezbędne przy ubieganiu się o dofinansowanie projektów. Poznali m.in. zasady wypełniania wniosków.
Przedstawiono warunki oraz tryb przyznawania i wypłaty pomocy finansowej w ramach tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw. Padło wiele konkretnych pytań i wyczerpujących odpowiedzi. Uczestnicy zapoznali się z kartami oceny operacji według lokalnych kryteriów oraz kartami oceny zgodności operacji z LSR. Na podstawie pytań zawartych w tych dokumentach członkowie Rady LGD będą oceniać wnioski, które wpłyną w ramach naboru.
? Wydaje się, że środki finansowe, jakie mamy zabezpieczone dla mikroprzedsiębiorców, tym razem trafią już w ich ręce ? podsumowała kierowniczka biura LGD.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (821) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »