tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 LGD promowała nasz region

 
Już po raz trzeci Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką" brała udział w targach "Agrotravel"

Od 20 do 22 kwietnia odbywały się w Kielcach IV Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki "Agrotravel". Honorowy patronat sprawował prezydent Bronisław Komorowski, partnerskim krajem była Słowacja a regionem województwo warmińsko?mazurskie.
Targi stanowiły znakomitą okazję do promowania turystycznych atrakcji regionów, województw i państw. Obok rodzimych wystawców oferty turystyki wiejskiej i nie tylko prezentowali przedstawiciele m.in. Węgier, Francji, Hiszpanii.
LGD ?Nad Drzewiczką? uczestniczyła w imprezie po raz trzeci ? już tradycyjnie w ramach stoiska zorganizowanego przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego (KSOW). W poprzednich edycjach grupie towarzyszyły członkinie KGW z Radzic i ze Strzyżowa oraz Zespół Pieśni i Tańca ?Drzewiczanie?. W tym roku LGD zaprosiła gospodynie z Trzebiny pod kierownictwem Mirosławy Chałbińskiej oraz Małgorzatę Kasińską z Drzewicy.
? Nasze stoisko wabiło gości zapachem pysznych regionalnych potraw, wędlin, chleba pieczonego na trzonie i wielu innych rodzimych przysmaków, wykonanych według tradycyjnych receptur. Gmina Drzewica niewątpliwie będzie kojarzyć się z dobrą kuchnią i uprzejmością, bo wielu gości, spróbowawszy tych smakołyków, wracało kilkakrotnie ? mówi z zadowoleniem Monika Kalużna, kierowniczka biura LGD. ? Wzrok przyciągały również wyroby rękodzielnicze. Przepiękne płótna autorstwa Małgosi Kasińskiej, serwety i niepowtarzalne szkatułki, wykonane ze strusich jaj, zapierały dech w piersiach.
W piątek drzewickie stoisko odwiedził burmistrz Janusz Reszelewski. Gościli też wicestarosta opoczyński, Marcin Baranowski i przedstawiciele Regionalnych Organizacji Turystycznych.
Tego dnia odbyła się międzynarodowa konferencja "Perspektywy rozwoju turystyki wiejskiej w Europie", w której uczestniczyli m.in. prezes LGD Andrzej Krzyżanowski oraz członek zarządu Witold Chotecki.
?Agrotravel? to impreza bardzo roztańczona i rozśpiewana. W sobotę przed stoiskiem LGD rozpoczął się koncert zespołów ludowych z różnych rejonów łódzkiego. Goście nie oparli się pokusie i ruszyli w tany. ? Bez wątpienia wykorzystaliśmy szansę na jak najlepsze zaprezentowanie naszego regionu ? oceniła Monika Kalużna.
Przedsięwzięciu towarzyszyły liczne imprezy, warsztaty, spotkania i konkursy na najciekawsze stoisko oraz najciekawszą pamiątkę agroturystyczną. Podczas gali biesiadnej laureatom konkursu ?Pamiętniki agroturystyki? wręczono nagrody ministra rolnictwa i rozwoju wsi.


Przed stoiskiem LGD gospodynie z Trzebiny

Małgorzata Kasińska z Drzewicy i jej prace


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (772) z dnia 27 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »