tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 LGD na szklanym ekranie

 
W piątek, 23 lipca Lokalna Grupa Działania „Nad Drzewiczką” gościła ekipę TVP Łódź, która przez kilka godzin nagrywała materiały do programu „A może by tak…”Ekipa łódzkiej „trójki” przed drzewickim zamkiem


„A może by tak…” to cykl programów emitowanych na antenie TVP Łódź, powstałych dzięki środkom finansowym Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW). Jego autorką jest Magdalena Michalak – reporterka, prezenterka i wydawca lokalnego wydania serwisów informacyjnych. Celem projektu jest przedstawienie dokonań oraz zamierzeń lokalnych grup działania. To także niesamowita promocja regionu – program dociera przecież do licznych odbiorców.
Program wizyty na obszarze działania LGD „Nad Drzewiczką” przygotował jej prezes Andrzej Krzyżanowski. W ramach prezentacji dziennikarze odwiedzili najbardziej atrakcyjne miejsca w gminie Drzewica. Magdalena Michalak przeprowadziła kilka ciekawych rozmów, których fragmenty z pewnością znajdą się w emitowanym materiale.
Nagrywanie materiału rozpoczęto w Warsztacie Terapii Zajęciowej, gdzie odbył się kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Reporterka rozmawiała z Sylwestrem Maickim. Przypomnijmy, że za pośrednictwem LGD złożył on wniosek do Urzędu Marszałkowskiego i zamierza realizować projekt pn. „Rozwój potencjału społecznego mieszkańców gminy Drzewica poprzez podnoszenie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej”.
Następnie ekipa wybrała się do Brzustowca, gdzie trwają ostatnie prace związane z budową sali sportowej wraz z zapleczem. W programie nie mogło zabraknąć przedstawiciela włądz samorządowych, ponieważ za pośrednictwem LGD gmina już czterokrotnie ubiegała się o środki finansowe na różnego rodzaju przedsięwzięcia. Informację o zadaniach finansowanych ze środków LGD i nie tylko przedstawił zastępca burmistrza Edward Podkowiński.
Kolejnym etapem wizyty było spotkanie z podróżnikiem, pasjonatem freestyle'u kajakowego a także przedsiębiorcą Przemysławem Kmitą. Opowiedział on o inwestycji, którą rozpoczął z początkiem czerwca na kąpielisku gminnym i planach rozbudowy infrastruktury przy zalewie. Zaprezentował także krótki pokaz freestyle’u kajakowego – dyscypliny polegającej na wykonywaniu różnego rodzaju ewolucji w kajaku.
– Następnie udaliśmy się na tor kajakowy. Prezes LKK Drzewica Krzysztof Supowicz zadbał o to, aby ekipie TVP nie brakowało ciekawych wrażeń – relacjonuje kierowniczka biura LGD Monika Kalużna. – Dziennikarze mieli możliwość obejrzenia treningu kajakarzy górskich. Mogli również zapoznać się z tajnikami bardzo popularnego w Europie sportu ekstremalnego – hydrospeedu.
Później ekipa z Łodzi odwiedziła hotel–restaurację „Zamkowa”, gdzie mogła chwilę odpocząć przy wspólnym obiedzie. Redaktor Michalak przeprowadziła wywiad z właścicielem obiektu, przedsiębiorcą Robertem Składowskim.
Ostatnim punktem programu była wizyta w Kole Gospodyń Wiejskich „Radziczanki” i rozmowa z prezes stowarzyszenia Renatą Kałużną. Gospodynie w opoczyńskich strojach zaprezentowały wyroby rękodzieła, znakomitą kuchnię, a wszystko to „okrasiły” muzyką i śpiewem.
Jak informuje Monika Kalużna, program o LGD „Nad Drzewiczką” zostanie wyemitowany na antenie TVP Łódź w czwartek, 12 sierpnia w cyklu „A może by tak…” Początek o godzinie 18.40.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (682) z dnia 6 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »