tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Kunice podsumowały projekt

 
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach przez dziesięć miesięcy realizowała unijny projekt dla maluchów. Jego podsumowanie odbyło się w świątecznej atmosferze tuż przed Bożym Narodzeniem

Projekt realizowany był w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich na usługi integracji społecznej „Rozwój zorganizowanych form opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym poprzez świetlice przedszkolne i zajęcia świetlicowe”. Od marca 2009 roku placówka prowadziła więc przedszkole oraz zajęcia świetlicowe. Ze środków programu wykonano wcześniej remont pomieszczeń, zakupiono odpowiednie wyposażenie m.in. meble przedszkolne, zabawki, leżaczki, pomoce dydaktyczno-wychowawcze, komputery.
- Z usług świetlicy przedszkolnej korzystało 35 dzieci, a w zajęciach świetlicowych uczestniczyło 45 uczniów miesięcznie - informuje dyrektorka szkoły Beata Chrustowicz. - W ciągu tych dziesięciu miesięcy dzieci brały udział w wielu przedsięwzięciach i wiele się nauczyły.
Celem projektu był wszechstronny rozwój dziecka, dlatego szkoła organizowała zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, gimnastykę korekcyjno-kompensacyjną, zajęcia logopedyczne, artystyczne, ruchowe, informatyczne oraz język angielski dla najmłodszych. Z PPWOW finansowane były również wyjazdy dzieci na wycieczki i do teatru.
W realizacji projektów uczestniczyły panie prowadzące główne zajęcia dydaktyczno-wychowawcze: Iwona Wróbel, Agnieszka Cieślikiewicz, Małgorzata Szubert. W opiece nad dziećmi pomagała Wioleta Anduła. Zajęcia specjalistyczne realizowali: Marta Nowak-Jędrzejewska, Edyta Antosik, Ewa Stępniewska, Krystyna Chmal, Ewelina Borkowska i Remigiusz Łubowski. Smaczne posiłki dla dzieci przygotowywała Irena Ciszewska, a o porządek dbała Krystyna Kobalczyk. Dyrektorka podkreśla, że wielką pomocą służyli także rodzice przedszkolaków.
Podsumowanie projektu, które zorganizowano we wtorek, 22 grudnia, było wielkim świętem szkoły. W uroczystości wzięli udział liczni goście: wójt gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, ks. kanonik Janusz Kępczyński - proboszcz miejscowej parafii, konsultantka regionalna PPWOW w Łodzi Krystyna Fuerst, kierownik w Regionalnym Centrum Polityki Społecznej Agnieszka Kucharska, dyrektorzy szkół z terenu gminy, przedstawiciele Rady Rodziców i cała społeczność szkolna.
Przed publicznością wystąpili uczestnicy projektu, czyli przedszkolaki. Smerfy zaprezentowały liczne wierszyki i piosenki. Nie obyło się bez kolędy oraz piosenki w języku angielskim. Małych artystów do występu przygotowały Iwona Wróbel, Małgorzata Szubert i Ewelina Borkowska.
Rodzice podziękowali władzom gminy, dyrektorce oraz paniom z Łodzi za zorganizowanie zajęć dla ich dzieci. Po oficjalnych przemówieniach kolędy wykonały uczennice kl. IV-VI pod kierunkiem Edwarda Rogowskiego. Później wszyscy goście zostali zaproszeni na wigilię, podczas której połamali się opłatkiem.
Dodajmy, że zajęcia przedszkolne w ramach projektu kończą się w tym tygodniu, jednak już od lutego planowana jest realizacja kolejnego unijnego przedsięwzięcia dla przedszkolaków. Gmina Sławno przymierza się do prowadzenia świetlic przedszkolnych w Kunicach, Celestynowie i Kozeninie.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (651) z dnia 8 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »