tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Kultura w "Brzechwie"

 
Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy biorą udział w nowatorskim projekcie Telewizji Polskiej "Internetowym teatrze TVP dla szkół", w którym prowadzona jest na żywo transmisja spektakli teatralnych


W czwartek, 21 marca uczniowie "Brzechwy" oraz zaproszeni goście ze szkół podstawowych z Zespołu Szkół Prywatnych, ZSS nr 3 i nr 1, obejrzeli najnowszą ofertę w repertuarze "Internetowego Teatru TVP dla szkół", jakim jest spektakl "Pinokio". Do oglądania przedstawienia uczniów zaprosiła Jolanta Bińkowska z Biura Reklamy i Marketingu Telewizji Polskiej SA ? Oddział w Łodzi.
Spektakl został oparty na słynnym, adresowanym do dzieci, opowiadaniu Carla Collodiego "Pinokio". Został on przedstawiony przez aktorów Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski, autorką tekstu Marta Guśniewska, a scenografię opracowała Maja Kurpińska. Na scenie wystąpili równocześnie aktorzy i kukiełki. Wchodząc we wzajemny dialog aktorzy grali lalkami. Główny bohater na wpół marionetka, w wpół chłopiec szukając swojego miejsca na ziemi i szczęścia popełnia mnóstwo błędów. Opowieść o drewnianym pajacyku dla małych widzów jest pogodna i pouczająca. Mówi o ponadczasowych wartościach i pragnieniach, m.in. o potrzebie tworzenia czy stawania się lepszym.
Nad stroną organizacyjną czuwali nauczyciele Małgorzata Adamczyk, Stanisław Balcerak i Jolanta Jobczyk.
Widowisko teatralne w takiej formie przypadło do gustu wszystkim uczniom. Oby więcej takich inicjatyw.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (820) z dnia 29 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »