tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Kto prezesem klubu piłkarskiego?

 
Do nowego zarządu MGKS „Gerlach” weszło dziewięć osób.Sprawozdanie składa ustępujący prezes


W sobotę, 5 grudnia odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego „Gerlach”. W posiedzeniu wzięli udział członkowie i sympatycy „Gerlacha”. Wśród gości zasiadł burmistrz Janusz Reszelewski.
W pierwszej części zebrania podsumowano działalność zarządu w mijającej kadencji. Sprawozdanie finansowe i merytoryczne złożył ustępujący prezes Jarosław Bomba. Wymienił zrealizowane w ciągu ostatnich kilku lat inwestycje - od zakupów koszulek czy dresów przez remont budynku klubowego aż po montaż piłkochwytów. Mówił również o zabiegach zarządu mających na celu pozyskanie sponsorów.
Firma, którą klub promuje w nazwie, nie jest zainteresowana wspieraniem piłkarzy, dlatego główny ciężar jego utrzymania od dawna spoczywa na barkach gminy. Pomoc oferowana co jakiś czas przez zaprzyjaźnionych przedsiębiorców jest ważna, ale na dłuższą metę nie rozwiązuje problemów.
Wyniki sportowe osiągnięte przez „żółto-niebieskich” przedstawił Andrzej Sosnowiec. Jak kibice piłkarscy dobrze wiedzą, w minionym sezonie podopieczni Tomasza Wiktorowicza osiągnęli duży sukces awansując do klasy okręgowej, w której radzą sobie całkiem nieźle.
Z kolei burmistrz Reszelewski podkreślił dobrą współpracę gminy z zarządem klubu i poinformował, że projekt przyszłorocznego budżetu przewiduje o wiele większe pieniądze dla MGKS „Gerlach”. Wsparcie ze strony gminy może wynieść nawet 90-100 tys. zł.
W swoim wystąpieniu burmistrz poruszył m.in. kwestię własności stadionu. Jedno w tej sprawie jest pewne - obiekt nie należy do gminy, a czy do Gerlacha SA to mają sprawdzić prawnicy firmy. Dopóki problem nie zostanie rozwiązany, dopóty projekt modernizacji trybun i budowy parkingu nie może być realizowany. Wszystkim działaczom, którzy w minionej kadencji pracowali społecznie na rzecz klubu, burmistrz złożył podziękowania.
Po dyskusji na temat aktualnej kondycji klubu rozpoczęły się wybory zarządu na nową kadencję. Głosowano jawnie. Do dziewięcioosobowego zarządu weszli: Piotr Wiktorowicz (dotychczasowy kierownik), Szymon Wojtal (dotychczasowy gospodarz), Andrzej Sosnowiec, Ryszard Waśkiewicz, Sylwester Rzeźnik, Wojciech Sołtysiak oraz z ramienia drużyny Marcin Składowski, Sylwester Maicki i Łukasz Tąder.
Dość nieoczekiwanie Jarosław Bomba zrezygnował z prac w zarządzie, ale nie odszedł z klubu. Został członkiem komisji rewizyjnej wspólnie z Tomaszem Wiktorowiczem i Danielem Tyką.
MGKS Gerlach na razie nie ma prezesa. Ten powinien zostać wybrany podczas posiedzenia zarządu zorganizowanego w ciągu siedmiu dni od walnego zebrania. Do spotkania dojdzie najprawdopodobniej w piątek, 11 grudnia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że do objęcia prezesury nikt się nie pali.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (648) z dnia 11 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »