tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Krwiodawcy wywalczyli sobotę

 
Dobra wiadomość dla osób oddających krew

Po wielu prośbach, apelach i zabiegach opoczyńskich krwiodawców dyrekcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgodziła się, by Punkt Pobierania Krwi w Opocznie był otwarty nie tylko w poniedziałki.
– Nasz punkt będzie czynny dodatkowo raz w miesiącu – informuje Lucyna Zalega, szefowa placówki. – Począwszy od września krew można oddawać w każdą trzecią sobotę miesiąca w godzinach 9.00–12.00. Interwencje krwiodawców i wsparcie ze strony biura posła Roberta Telusa wreszcie przyniosły skutek.
Z pewnością decyzja RCKiK nie jest szczytem marzeń ale dobre i to. Żeby utrzymać nowy termin na stałe potrzeba jednak wysokiej frekwencji w soboty. – Do punktu cały czas zapraszamy stałych dawców krwi oraz osoby, które najcenniejszym lekiem jeszcze się nie dzieliły – apeluje Lucyna Zalega.
W tym roku w soboty krew będzie można oddawać 18 września, 16 października, 20 listopada i 18 grudnia. Miejmy nadzieję, że chętnych nie zabraknie i frekwencja okaże się zbliżona do tej z poniedziałków. Np. w miniony poniedziałek krew pobrano od siedemnastu osób. Oby w wyznaczone soboty było podobnie.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (687) z dnia 10 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »