tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Kredyt na osiem lat

 

Jak pisaliśmy przed dwoma tygodniami, gmina planuje zaciągnąć kredyt z myślą o inwestycjach współfnansowanych ze środków Unii Europejskiej. Będzie on uruchomiony jeszcze w tym roku, najpóźniej do 15 grudnia.
W celach kredytowych UGiM rozpisał nieograniczony przetarg. Przedmiotem zamówienia było udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w kwocie 2,5 mln zł z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu w 2012 r.
Postępowanie zostało rozstrzygnięte w ubiegłym tygodniu. Najkorzystniejszą ofertę złożył Bank Spółdzielczy w Przysusze, oferując zamawiającemu najniższą cenę. W efekcie, suma kosztów kredytu wyniesie 700.518,85 zł.
Gmina zaciągnie zobowiązanie na 8 lat z okresem spłaty kapitału od 30 września 2013 r. do 30 grudnia 2020 r. Spłata będzie następować co kwartał w walucie polskiej. Wysokość pierwszej i 25 następnych rat kapitałowych wyniesie 69.000 zł, ostatnich czterech 176.500 zł. Do rat zostaną doliczone odsetki od wykorzystanego kredytu, naliczane w okresach kwartalnych i płatnych ostatniego dnia roboczego każdego kwartału.
Zgodnie z zamówieniem, możliwe jest skrócenie okresu kredytowania. Bank gwarantuje przyjęcie przedterminowej spłaty części lub całości kredytu bez obciążania gminy dodatkowymi kosztami. W przypadku spłaty kredytu we wcześniejszym terminie, odsetki będą naliczane do dnia spłaty.
Zabezpieczeniem kredytu jest weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (805) z dnia 14 Grudnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »