tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Kredyt dla samorządów

 
Ruszyła pierwsza edycja Samorządowego Programu Pożyczkowego


Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej uruchomił program pożyczkowy dla jednostek samorządu terytorialnego na finansowanie inwestycji infrastrukturalnych na terenach wiejskich. EFRWP od początku swojej działalności wspiera samorządy w finansowaniu inwestycji gminnych w zakresie oświaty, infrastruktury drogowej, kanalizacyjnej itp. Program jest nową inicjatywą, dzięki której jednostki samorządu terytorialnego będą mogły uzyskać preferencyjne pożyczki na inwestycje gminne bezpośrednio od Funduszu, bez pośrednictwa banków. W ramach programu o pożyczki na realizację inwestycji w zakresie oświaty, zaopatrzenia w wodę oraz budowę lub remont dróg gminnych i powiatowych mogą ubiegać się samorządy wiejskie oraz miejsko?wiejskie. Pożyczki udzielane są bezpośrednio przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, bez pośrednictwa banków. Gmina może ubiegać się o pożyczkę w wysokości do 1 mln zł i może ona stanowić 100% wartości realizowanego przedsięwzięcia. EFRWP nie będzie pobierał prowizji za rozpatrzenie wniosku.
Nabór do programu odbywa się w trybie konkursowym. Na potrzeby Samorządowego Programu Pożyczkowego EFRWP uruchomił specjalny system informatyczny, który umożliwia składanie wniosków w formie elektronicznej za pośrednictwem Internetu. Limit środków w pierwszej edycji konkursu wynosi 15 mln złotych. Kolejne edycje konkursu będą ogłaszane cyklicznie. W pierwszej edycji samorządy mogą składać wnioski do 6 października.
Regulamin i szczegółowe informacje na temat Samorządowego Programu Pożyczkowego można znaleźć na stronie Fundacji www.efrwp.pl w zakładce ?Dla samorządów?.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (741) z dnia 23 Września 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »