tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Król patronem gimnazjum

 
Publicznemu Gimnazjum w Szadkowicach nadano imię Kazimierza Wielkiego.

Publiczne Gimnazjum w Szadkowicach w gminie Sławno ma swojego patrona. W 10. rocznicę działalności gimnazjum szkoła przyjęła imię króla Kazimierza Wielkiego.
Wtorkowe uroczystości rozpoczęło poświęcenie tablicy pamiątkowej, dedykowanej patronowi szkoły, przez proboszcza parafii w Kunicach ks. Janusza Kępczyńskiego oraz proboszcza parafii w Kamieniu ks. Andrzeja Wróblewskiego. Następnie dyrektorka szkoły Elżbieta Białecka powitała przybyłych gości - przedstawicieli piotrkowskiej delegatury Kuratorium Oświaty, władz powiatowych i gminnych, lokalnych instytucji i placówek oświatowych oraz rodziców i uczniów.
- Jubileusz 10-lecia istnienia gimnazjum skłonił nas do podjęcia decyzji o nadaniu imienia szkole - mówiła w swoim wystąpieniu Elżbieta Białecka. - Spośród wielu wybitnych postaci wybraliśmy króla Kazimierza Wielkiego, gdyż był on jednym z najwybitniejszych polskich monarchów, a ślady jego panowania znaleźć można w powiecie opoczyńskim. Dyrektorka przedstawiła zasługi króla i przypominiała jego związki z Opocznem.
Akt nadania imienia - okolicznościową uchwałę Rady Gminy - odczytał przewodniczący Rady Gminy Sławno Bolesław Wiktorowicz, który przekazał dokument dyrektorce placówki. Delegacja gimnazjalistów ślubując na sztandar szkoły obiecała swoim działaniem, zachowaniem i postawą rozsławiać dobre imię szkoły oraz wzorować się na cechach charakteru, woli i wytrwałości patrona szkoły. Uroczystości zakończyła część artystyczna, w której uczniowie zaprezentowali dwa programy - pierwszy przedstawiający sylwetkę Kazimierza Wielkiego i drugi poświęcony rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Publiczne Gimnazjum w Szadkowicach funkcjonuje od 1 września 1999 roku. Czas ten był okresem intensywnego rozwoju szkoły. Już w 2000 roku uczniowie cieszyli się salą komputerową. Cztery lata później oddano do użytku nową salę gimnastyczną. W 2008 roku dokonano kapitalnego remontu sal lekcyjnych, łazienek i korytarzy. W tym samym roku gimnazjaliści, jako jedyni z nielicznych w powiecie, mogli uczyć się języków obcych w nowoczesnej pracowni multimedialnej. W tym roku wyremontowana została kuchnia i stołówka.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (644) z dnia 13 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »