tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Paradyż

 Konkursy dla gimnazjalistów

 

Gmina Paradyż organizuje dwa konkursy dla gimnazjalistów. Na uczniów czekają niezwykłe nagrody ? wyjazd do Brukseli oraz władanie gminą przez jeden dzień.
Absolwent Gimnazjum w Paradyżu, który uzyska najlepszy wynik na egzaminie, w czerwcu pojedzie na trzy dni do Brukseli. Będzie to już trzecia edycja konkursu. Do tej pory jednak zwycięzcą zostawał uczeń, który uzyskał najlepszą średnią ocen na koniec roku szkolnego. W tym roku do Brukseli wyjedzie absolwent, który na egzaminie gimnazjalnym osiągnie najwyższy wynik. Jeśli dwóch lub więcej uczniów uzyska taką samą ilość punktów, wówczas zdecyduje wyższa średnia ocen uzyskana na koniec pierwszego semestru.
Drugi konkurs skierowany jest do uczniów drugich i trzecich klas gimnazjum i polega na napisaniu artykułu dotyczącego wszelkich wydarzeń związanych z gminą Paradyż ? nie tylko historycznych, jak w roku ubiegłym. Ważne, aby nie dotyczył wydarzeń już opisywanych na stronie internetowej gminy. Artykuł może być opatrzony fotografią lub skanem. Prace należy dostarczyć do sekretariatu Urzędu Gminy do 30 kwietnia, w formie papierowej oraz na płycie. Oceni je komisja konkursowa, która zdecyduje, kto zwycięży. Nagrodą, a jednocześnie upominkiem z okazji Dnia Dziecka, będzie objęcie funkcji wójta gminy na jeden dzień (piątek, 31 maja, od godz. 8.00 do godz. 14.00). Gimnazjalista zasiądzie na fotelu wójta, a ten w tym dniu będzie jedynie głosem doradczym przy podejmowaniu decyzji. Jedną z nich będzie przeznaczenie uzgodnionej wcześniej kwoty na wybrane przez zwycięzcę konkursu potrzeby gimnazjum.


erg   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (814) z dnia 15 Lutego 2013r.
W dziale Paradyż dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »