tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Konfrontacje artystyczne

 


W piątek, 5 września w Miejskim Domu Kultury odbyły się dwunasty już konfrontacje artystyczne.
Tegoroczne spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej pod hasłem "Opoczno. Architektura miasta. Wczoraj ? dziś ? jutro", która miała miejsce w sali widowiskowej MDK, zaprezentowano projekt rewitalizacji przestrzeni publicznej w rejonie ulicy Edmunda Biernackiego. Projekt bierze udział w konkursie "Łódzkie ma pomysł", a jego twórcami są Rafał Kądziela i Rafał Knop. Podczas spotkania przedstawiono także historię rozwoju architektury miejskiej.
Twórcy konkursowego projektu przekonywali, że w centrum naszego miasta brakuje nowoczesnej przestrzeni publicznej i rekreacyjnej. Rozwiązaniem problemu jest modernizacja istniejących ciągów komunikacji pieszej przy ul. Biernackiego w celu stworzenia przestrzeni publicznej skupiającej funkcję reprezentacyjną, kulturową i rekreacyjną.
Głównym założeniem projektu jest stworzenie atrakcyjnej i wielofunkcyjnej przestrzeni śródmiejskiej tworzącej centrum współczesnego miasta. Autorzy projektu proponują modernizację ciągu pieszego po północnej stronie ul. Biernackiego, przekształcając ją w reprezentacyjną aleję. Dotychczasowe aleje zostałyby rozszerzone o ścieżki rowerowe. Przy okazji powstałyby stojaki na rowery. Wzdłuż ulicy, w prezentowanym projekcie, zamieszczono nowoczesne latarnie, które nie tylko oświetlałyby aleję, ale stanowiłyby jednocześnie świetną dekorację tej części miasta. W konkursowym projekcie przewidziano też utworzenie plenerowej siłowni i placu zabaw dla najmłodszych. Obecnie niewykorzystana przestrzeń pomiędzy MDK a basenem zostałaby wzbogacona o amfiteatr, który jest odpowiedzią na brak sceny w centrum miasta. Ponadto zostałyby utworzone nowe miejsca parkingowe w obrębie szpitala. Aleja byłaby elementem tworzącym nowe atrakcyjne centrum Opoczna.
Multimedialna prezentacja projektu przypadła widzom do gustu. Jeśli udałoby się zrealizować projekt w takiej postaci, z pewnością ulica Biernackiego byłaby wizytówką naszego miasta.
W drugiej części prezentacji Rafał Kądziela zaprosił do klubu Avangardy, na dalszy ciąg konfrontacji. Tam można było wysłuchać koncertu w wykonaniu Małgorzaty Listopadzkiej i zespołu Deep Trip. Zorganizowano również jam session.
Dwunastą edycję konfrontacji artystycznych można uznać za bardzo udaną.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (896) z dnia 12 Września 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »