tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Konferencja po europejsku

 
Za nami kolejny etap międzynarodowego projektu ?Waste not, want not?, realizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w ramach programu ComeniusLogo międzynarodowego projektu


Po przyjeździe z Asyżu było wiele zadań do zrealizowania. Między innymi wszyscy uczestnicy mieli do końca stycznia przygotować logo projektu oraz zorganizować wideokonferencję z przynajmniej trzema partnerami jednocześnie.
Z opracowaniem loga nie było najmniejszego problemu, natomiast organizacja konferencji spowodowała wiele radosnego zamieszania i moc przygotowań. Współpracowaliśmy z Włochami, Turkami i Bułgarami.
Szkolna koordynatorka projektu, nauczycielka Ilona Długosz, w porozumieniu z koordynatorami poszczególnych krajów najpierw ustaliła termin konferencji. A nie było to łatwe. Każda szkoła ma swoją specyfikę, inny czas zajęć oraz możliwości techniczne. Oprócz terminu należało podjąć decyzję, w której sali ZSP odbędzie się konferencja. Wybór padł na świeżo oddaną do użytku aulę językową. Na jej korzyść przemawiała duża pojemność oraz bardzo dobre warunki techniczne.
Teraz przyszła kolej na wybór uczestników. Oczywiście w pierwszej kolejności brano pod uwagę uczniów, którzy byli we Włoszech i już znają kolegów z innych krajów. Oprócz nich w spotkaniu wzięli udział uczniowie klas trzecich liceum oraz technikum informatycznego.
Po wyborze oraz wielu przekładanych terminach nastąpiła długo oczekiwana chwila ? nawiązanie jednoczesnego połączenia przez kilka szkół. Dużą pomocą w tej sytuacji wykazali się uczniowie technikum informatycznego, pomagając pani Ilonie i uczniom.
Po kilku próbach uzyskania dobrego głosu i obrazu odnieśliśmy sukces. Na ekranie pojawiali się poszczególni uczestnicy konferencji. I tu dopiero się zaczęło. Kiedy uczniowie rozpoznawali kolegów z listopadowego wyjazdu, okrzykom radości nie było końca. I tak przez kilkanaście pierwszych minut ? przesyłano pozdrowienia i buziaki. Później przeszliśmy do meritum spotkania. Młodzież wymieniała przygotowane informacje, ustalała dalsze zadania do realizacji oraz życzyła sobie udziału w następnym wyjeździe na wiosnę.
Trzeba zaznaczyć, że tuż po feriach w ZSP odbyły się eliminacje do drugiego wyjazdu. Wyłoniły one kolejną grupę młodzieży, która pod koniec kwietnia poleci do Portugalii. Więcej informacji wkrótce.
Uczestnicy projektu


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (763) z dnia 24 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »